Domov Komentáre RAŠI: O senioroch

RAŠI: O senioroch

0
0

Predstavte si, že príde predseda vlády na Snem jednoty dôchodcov a oznámi, že pri rekordnej inflácii reálne dôchodky klesli o dvojciferné číslo a vláda má riešenie. S okamžitou platnosťou sa dôchodky zvýšia o 15 percent, aby dôchodcovia mohli slušne existovať.

Takáto situácia je v každej normálnej krajine bežná. Na Slovensku však nie. Na Slovensku premiér za seniormi nepríde.

Minister práce im sľubuje rekordný nárast dôchodkov, ktorý zariadila automatom vláda Petra Pellegriniho.

Ale nájdu sa aj takí vládni poslanci, ktorí majú pre dôchodcov jasný odkaz: Ak bývate v bytoch, kde neviete zaplatiť rastúce energie a nájomné, presťahujte sa do menších. Autorom tohto výroku je poslanec OĽANO Peter Kremský.

To, že táto vláda nenávidí dôchodcov, dokresľuje aj výrok predsedníčky poslaneckého klubu SaS Anny Zemanovej, ktorá v čase pandémie chcela pred najohrozenejšiu skupinu dôchodcov predsunúť ekonomicky aktívnych ľudí s tým, že seniori predsa už nevytvárajú hodnoty.

A minister financií Matovič. Ten posiela vlastnú matku – dôchodkyňu na starej fábii križovať Slovensko, aby každý deň najazdila 600 kilometrov, aby si mohol znížiť daňový základ a okradnúť štát.

Len na toto sú Matovičovi dobrí seniori a budú mu dobrí aj pred voľbami, keď si ich bude chcieť kúpiť.

Ak je aj Vám z koaličných politikov, ktorí pre seniorov nespravili nič, zle, pridávam sa k vám. Našťastie, na Slovensku sú aj politici, ktorým na ľuďoch, ktorí nás vychovali, vďaka ktorým máme vybudované Slovensko, záleží.

Sú združení v strane, ktorú vedie Peter Pellegrini a volá sa HLAS. My v HLASE nikdy nepovieme seniorom, že sú zbytoční, že sú na obtiaž, alebo nedajbože, aby sa postarali sami o seba.

Sú to naši rodičia, ktorí nás vychovali, ktorí nás naučili všetko, čo vieme a ktorým sme vďační. Sú to ľudia, ktorí budovali hodnoty, ktoré dnes užívame, sú to ľudia, ktorí už nevládzu pracovať a sú to ľudia, ktorým musí štát pomôcť.

A nie z donútenia, alebo zištných dôvodov. Preto, lebo si to seniori zaslúžia a my sme im to dlžní.

Richard Raši, poslanec NR SR (HLAS – sociálna demokracia)Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…