Domov Komentáre RAŠI: Prečo musí táto vláda skončiť?

RAŠI: Prečo musí táto vláda skončiť?

0
0

V roku 2020 sa do vlády dostali divní ľudia. Premiérom sa stal človek, ktorý si nedokázal sám napísať ani diplomovú prácu, ktorý nič nevlastní a o peniaze sa mu stará manželka.

Ministrom školstva sa stal vizážista a tiež plagiátor, eurofondy a informatizáciu zverili bábkoherečke, ktorá si nevie zapamätať ani jednoduché heslo a energetiku človeku, ktorý sa najlepšie cíti v Dubaji.

Lenže Slováci nie sú takí bohatí ako Sulík či Matovičova manželka (keďže on nevlastní nič), aby v zime mohli ujsť do teplého Dubaja alebo na Kanárske ostrovy. Drvivá väčšina obyvateľov Slovenska bude musieť prečkať zimu doma a dúfať, že budú mať čím a za čo kúriť.

Dnes sa ma jeden novinár pýtal, ako ja osobne viem prispieť k šetreniu elektriny. Tak som sa zamyslel – nemám bazén, saunu ani výrivku, dokonca v dome nemám ani klimatizáciu, ani niekoľko mrazničiek.

Keď sa zotmie, ledkové žiarovky zapíname len v izbách, kde sa zdržiavame a potrebujeme svetlo, garáž nevykurujeme… Ak chcem spotrebovať menej elektriny, buď vypnem chladničku, alebo prestaneme prať či žehliť… Inak sa to nedá.

A ľudí ako ja žije na Slovensku viac. Správame sa k energiám zodpovedne, míňame len to, čo naozaj musíme a Sulík od nás chce, aby sme ušetrili 15 % energie. Ak sa to nepodarí, za tých posledných 15 % zaplatíme násobne viac, ako za zvyšok.

A teraz príde to najsmutnejšie. Toto riešenie je jediné, ktoré nám zatiaľ predložila vláda zvláštnych ľudí, ktorí sa v roku 2020 dostali do funkcií.

Títo ľudia vo funkciách totiž kašlú na občanov Slovenska, na matky s malými deťmi, ktoré rozmýšľajú, ako z rodičovského príspevku nakŕmiť a obliecť deti, na dôchodcov, ktorí už nevládzu pracovať a namiesto toho, aby si užívali dôstojnú jeseň života, rozmýšľajú, či si kúpia jedlo, lieky alebo zaplatia bývanie.

A šéf hospodárskeho výboru, ktorý sa do parlamentu dostal na kandidátke strany, ktorá si hovorí Obyčajní ľudia, odkáže seniorom, aby sa presťahovali do menších domov a bytov, ktoré dokážu zaplatiť.

Preto musí táto vláda čo najskôr skončiť.

Richard Raši, poslanec NR SR (HLAS – sociálna demokracia)Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…