Domov Komentáre RAŠI: Stop núdzovému stavu

RAŠI: Stop núdzovému stavu

0
0

Vláda v pondelok pod rúškom noci rozhodla o ďalšom predĺžení núdzového stavu. Toto rozhodnutie je pre stranu HLAS – sociálna demokracia neprijateľné.

Nič sa nezmenilo. Druhá vláda Igora Matoviča je manažérsky neschopná presne tak isto, ako prvá Matovičova vláda. Nezvláda svoje základné povinnosti tak ako by mala – teda načas, s dostatočnou informovanosťou ľudí či zverejňovaním svojich materiálov.

Rozhoduje o kľúčových veciach na poslednú chvíľu a potom o nich rozhoduje pod tlakom a bez kontroly verejnosti. Nejde len o predĺženie núdzového stavu – presne takto na poslednú možnú chvíľu rieši svoj absolútne zásadný dokument, a to programové vyhlásenie vlády.

Na jednej strane nás presviedčajú, aké bolo ich prvé programové vyhlásenie úžasné a skvelé a že na ňom nejdú meniť nič zásadné, len vyhodia to, čo už splnili. To je však robota na jeden deň, pretože za rok svojej činnosti nesplnili dve Matovičove vlády zo svojich sľubov takmer nič, práve naopak – mnohé svoje sľuby demonštratívne porušujú.

Po manažérskej neschopnosti tu máme ďalší zásadný problém. Vláda, ktorá sa pri každej príležitosti oháňa otvoreným vládnutím, transparentnosťou a hovorením pravdy, opäť neinformuje ľudí o svojich krokoch.

Táto vláda si nectí demokraciu. Spôsob, akým o nej uvažuje, je absolútne scestný. Najlepší dôkaz podal jej hovorca Eduard Heger, ktorý pred kamerami vyhlásil, že namiesto argumentov za predĺženie núdzového stavu by chcel radšej počuť argumenty, prečo by sa mal núdzový stav zrušiť.

Ale takto to v žiadnom prípade nefunguje, pán predseda vlády. Núdzový stav nie je prirodzeným stavom, hoci ste si naň rýchlo navykli. Nie je prirodzený stav, ktorý popiera základné ústavné práva občanov Slovenskej republiky, ako je práva na zhromažďovanie či slobodu pohybu.

To vy, vláda Slovenskej republiky, musíte predložiť nesmierne vážne argumenty, prečo majú byť tieto práva obmedzené. A v každom jednom okamihu ste povinní skúmať, či tieto dôvody nepominuli. Práva občanov Slovenskej republiky nesmú byť porušované bezdôvodne a len preto, že sa vám takto vládne jednoduchšie.

Richard Raši, poslanec NR SR (HLAS – sociálna demokracia)Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Koment 29-30/2022: Prezidentka vyzvala Hegera na riešenie krízy

Toto leto nám uhorková sezóna rozhodne nehrozí. Vládna koalícia sa nám stará o „zába…