Domov Komentáre RAŠI: Vláda východ trestá

RAŠI: Vláda východ trestá

0
0

Druhé najväčšie slovenské mesto Košice nemá dobudovaný diaľničný obchvat, a tak kamiónový tranzit stále prechádza vnútorným mestským okruhom a zaťažuje mestskú dopravu a životné prostredie.

Toto sa malo zmeniť približne o tri roky, keď mal byť dostavaný úsek rýchlostnej cesty medzi Košickým Klečenovom a Haniskou pri Košiciach. Hoci ide len o približne 14 kilometrov, význam pre Košice je ďalekosiahly.

Zrýchli a zefektívni sa doprava, tranzit obíde mesto, zlepší sa životné prostredie. Ale minister dopravy nedávno oznámil, že táto stavba je ohrozená.

Úrad pre verejné obstarávanie chce tesne pred podpisom zmluvy, po troch rokoch prebiehajúceho procesu verejného obstarávania celú súťaž zrušiť.

Podľa slov ministra údajne len pre formálne pochybenie, ktoré súťaž nijako neovplyvnilo. A pravdou je, že súťaž a vysúťaženú cenu nik nespochybnil a vyhrala ju renomovaná firma s dobrou povesťou.

Či je to pravda, alebo len divadlo, na nezrozumiteľnú šarvátku medzi štátnymi orgánmi doplatia opäť iba Košičania a obyvatelia regiónu a dobudovanie diaľničného obchvatu sa zrejme odloží o dva, tri a možno aj viac rokov.

Žiaľ, podobne zostane čierny Peter aj v rukách Michalovčanov a všetkých obyvateľov Zemplína. Pokračovanie diaľnice smerom na ukrajinskú hranicu chce administratíva vedená Hegerovo-Matovičovou vládou odložiť, približne o desaťročie, veľmi nenápadným rozhodnutím.

Chcú vypracovať novú štúdiu uskutočniteľnosti, ktorá je pre financovanie výstavby diaľníc nevyhnutná. A to napriek tomu, že štúdia uskutočniteľnosti už existuje a bola vypracovaná v roku 2014.

Stačilo by ju za oveľa kratší čas aktualizovať, novú naozaj nepotrebujeme. Ale, ako zámienka na odklad realizácie sa to iste hodí.

Toto sú len ďalšie dôkazy, že hlasy z regiónov, hlasy z východu, hlasy ľudí táto vláda nepočúva. Regióny a ich rozvoj pre Matoviča, Hegera, či Sulíka a Remišovú nič neznamená a Kollár iba sľubuje.

Zavrú nám nemocnice, zavrú súdy a načo nám potom budú diaľnice. Takto konajú. A predseda kraja Trnka alebo primátor Polaček sa len ticho prizerajú. Nedokážu pre Košický kraj, ani pre mesto nič, ale naozaj nič vybojovať.

Richard Raši, poslanec NR SR (HLAS – sociálna demokracia)Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…