Domov Slovensko Raši vyzval Budaja, aby odstúpil

Raši vyzval Budaja, aby odstúpil

0
0

Najsilnejšia opozičná strana – Hlas-SD žiada odstúpenie ministra životného prostredia Jána Budaja z OĽANO. Reaguje tak na medializované informácie o dotáciách pre občianske združenie, ktorého štatutárom je bývalý poradca poradca premiéra Pavol Kalinský.

„V demokratickej a transparentnej spoločnosti sa nemôže stať, že občianske združenie, ktorého štatutárom je poradca premiéra, dostane od ministerstva, ktoré ovláda minister z premiérovej strany, dve dotácie vo výške takmer 400 000 eur.

Žiadame ministra Budaja, aby obe dotačné zmluvy pre združenie Pavla Kalinského okamžite zrušil a hneď potom odstúpil,“ vyhlásil podpredseda strany a nezaradený poslanec parlamentu Richard Raši.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: PRIESKUM: Hlas-SD zvyšuje náskok

Občianske združenie Pre lepšiu spoločnosť dostalo v januári dve dotácie v celkovej výške takmer 390 000 eur, ktoré boli schválené v októbri 2020, teda pol roka po nástupe ministra Budaja na ministerskú stoličku.

Envirorezort tvrdí, že projekty s názvom Chrániš prírodu – chrániš seba a Storočný strom spĺňali všetky podmienky na udelenie peňazí z eurofondov.

xd, foto: FB Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…