Domov Komentáre RAŠI: Zúfalstvo v OĽANO

RAŠI: Zúfalstvo v OĽANO

0
0

Ľudia v okolí Matoviča musia byť zúfalí. Nedávno som diskutoval s predsedom poslaneckého klubu OĽANO a on na záver povedal takúto vetu: „Pád tejto vlády by znamenal amnestiu všetkých zločincov, čo sú vo väzbe.“ Keďže relácia končila, už som nemohol zareagovať. Ale zdesil som sa.

Polícia, prokuratúra a súdy majú byť predsa na politikoch nezávislé. Michal Šípoš ich sám obvinil, že pracujú na politickú objednávku Igora Matoviča a OĽANO.

A potvrdil to nedávno aj bývalý člen OĽANO Milan Kaplan, ktorý kritizoval mafiánske praktiky v Matovičovej súkromnej strane a pred pár dňami z nej vystúpil.

„Čelil som osobným vyhrážkam, anonymom, obťažovali moju manželku a vrchol všetkého bolo, keď ste mňa a aj ďalších kolegov nechali celé dni sledovať NAKA,“ vyhlásil ešte nedávno člen OĽANO.

Druhou vecou, ktorá stojí za pozastavenie, je spomínaná väzba. Podľa práva je zločincom človek, ktorý bol právoplatne odsúdený. A väzba – dočasné zadržanie podozrivého – nenahrádza a ani nesmie nahrádzať výkon trestu.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: RAŠI: Papaláš

Vo väzbe sa žiaľ niekedy ocitnú aj ľudia nevinní a preto by sme ich nikdy nemali predčasne nazývať zločincami. O tom rozhodne až súd. Ale v OĽANO svete to zjavne neplatí.

Neplatí to preto, lebo Matovičova vláda zakrýva svoju neschopnosť a kauzy iba veľkými mediálnymi zatýkaniami. Prekrýva tým biznis kamaráta právnika Miškoviča, neschopnosť nakúpiť antigénové testy, neschopnosť väčšiny ministrov, zdecimovanie zdravotníctva, rekordné zadĺženie krajiny, zmenu nálad svojho vodcu a absolútnu neschopnosť viesť Slovensko…

A čo je najhoršie, mnohí poslanci OĽANO, ktorí túto vládu držia pri moci, nie sú ani nezávislé, ani osobnosti.

Sú to ľudia, z ktorých mnohí ani nevedia ako sa stali poslancami so štvortisícovým platom a Matovičovi sú tak vďační, že mu odsúhlasia úplne všetko… Sú to Matovičove hlasovacie automaty.

Richard Raši, poslanec NR SR (HLAS – sociálna demokracia)Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…