Domov Slovensko Remišová pripraví Slovensko o 48 miliónov eur

Remišová pripraví Slovensko o 48 miliónov eur

0
0

Vicepremiérka Remišová si opäť strelila do vlastného kolena, svojím konaním práve ona pripraví štát o 48 miliónov eur, uviedol bývalý vicepremiér a podpredseda strany HLAS Richard Raši. Tvrdila, že budeme musieť EK vracať 48 miliónov eur za dva projekty, ktoré nám Európska komisia nepreplatí. Jeden z projektov je však projekt Finančnej správy, druhý je Národný projekt riadenia incidentov kybernetickej bezpečnosti vo verejnej správe.

Korekciu však neudelila Európska komisia, ale orgán auditu MF SR, ktoré riadi Igor Matovič a donedávna tam mala rozhodujúce slovo Remišovej pravá ruka Marcela Zubriczká, uviedol R. Raši.

„Pani Remišová sa ani nepokúsila zabojovať o to, aby tento projekt, ktorý mimochodom, pani Remišová najprv zbrzdila a teraz narýchlo dokončuje, bol preplatený z eurofondov.

Tým, že projekt Remišová dokončuje, uznala jeho opodstatnenosť. Pani Remišová sa ale trestuhodne rozhodla, že tieto peniaze z únie ani nechce, aby na tlačovkách mohla obviňovať mňa a Petra Pellegriniho,“ zdôraznil Raši.

Problematický projekt

Remišová sa pritom odvoláva na správu z kontroly NKÚ a hovorí o likvidácii krabíc za stovky eur, doteraz však neukázala faktúru, že by sa takéto niečo na ÚPVII dialo, pretože podľa Rašiho taká faktúra ani neexistuje.

„A keby pani Remišová vedela čítať, tak by sa v správe NKÚ dočítala, že tieto nedostatky neboli vytknuté ÚPVII, ale samostatnému partnerovi projektu – Národnému bezpečnostnému úradu,“ uviedol Raši.

Nikdy nemala spravovať eurofondy

Tento projekt, keďže jeho partneri boli NBÚ, SIS a NASES, musel prebiehať v utajenom režime.

„Predstavte si, že štát zverejní všetku svoju techniku a postupy, ako bojuje proti kybernetickým útokom. Je to to isté, ako keby banka zverejnila typ trezora, v ktorom má peniaze, cestu k nemu a kód, ako sa do neho dostať.

Toto žiada pani Remišová, ktorá dnes na tlačovej besede vyhlásila, že ona v utajenom režime nič robiť nebude,“ dodal Raši.

Veronika Remišová podľa neho nemala nikdy spravovať eurofondy. O tom, že ich vedome nevyužíva, lebo nie je schopná projekty implementovať, svedčí aj trestné oznámenie europoslankyne Nicholsonovej, ktorá tvrdí, že Remišová svojou nečinnosťou a neschopnosťou ohrozuje eurofondy v hodnote 8 miliárd eur.

Aj tento prípad, keď sa Remišová dobrovoľne vzdala 48 miliónov pre Slovensko, to len potvrdzuje, uviedol Raši.

„A na záver už len jedna poznámka – keby pani Remišová aspoň trochu rozumela eurofondom a neškodila Slovensku, vedela by, že tieto peniaze nevraciame do Bruselu, ale idú späť do rozpočtu operačného programu a môžu byť využité na iné projekty.

Remišová ich však radšej vráti, lebo nové projekty nie je schopná implementovať,“ uzavrel Raši.

xd, foto: archív red  Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…