Domov Šport Ronaldo hetrikom umlčal kritikov a vstúpil do histórie FIFA

Ronaldo hetrikom umlčal kritikov a vstúpil do histórie FIFA

0
0

Cristiano Ronaldo v sobotu zaznamenal svoj prvý hetrik po vlaňajšom návrate do farieb futbalistov Manchestru United. Tromi gólmi zariadil ligový triumf nad Tottenhamom 3:2 a posilnil šance svojho tímu na umiestnenie v prvej štvorke a prienik do budúcosezónnej edície Ligy majstrov. Zároveň sa so súhrnnou bilanciou 807 gólov v kariére stal najlepším strelcom histórie podľa FIFA.

Tridsaťsedemročný Ronaldo zaznamenal v uplynulých desiatich dueloch za United jediný gól. Proti Spurs však v zakončení explodoval a umlčal kritikov, podľa ktorých nie je v súčasnej forme pre klub prínosom.

Minulý týždeň navyše kontroverzne odcestoval na tri dni doliečiť si menšie zranenie domov do Portugalska a nevidel tak ani z tribúny „demontáž“ tímu v mestskom derby na ihrisku City (1:4).

V sobotu sa však vrátil do zostavy vo veľkom štýle – v 12. minúte otvoril skóre exportnou ďalekonosnou strelou do horného rohu bránky, pred prestávkou vrátil domácim náskok gólom zblízka na 2:1 po rýchlom protiútoku a prihrávke Jadona Sancha a v 81. minúte rozhodol o triumfe, keď po rohovom kope vyskočil najvyššie a prudkou hlavičkou z deviatich metrov k žrdi upravil na konečných 3:2.

„Som nesmierne šťastný z môjho prvého hetriku, odkedy som späť na Old Trafford. Nič neprekoná pocit byť späť na ihrisku a pomôcť tímu gólmi a snahou. Znova sme dokázali, že môžeme poraziť akýkoľvek tím v ktorýkoľvek daný deň, pokiaľ tvrdo pracujeme a stojíme spolu ako jeden.

Pre Man United neexistujú žiadne limity,“ napísal Ronaldo na sociálnej sieti po svojom galapredstavení, ktoré posunulo „diablov“ priebežne na štvrtú priečku tabuľky Premier League. Majú však iba dvojbodový náskok pred Arsenalom, ktorý má k dobru až štyri zápasy.

Svetová elita

Vo veku 37 rokov a 35 dní sa stal Ronaldo druhým najstarším hráčom s hetrikom v Premier League, pred ním je v tejto štatistike iba Teddy Sheringham.

Pre Ronalda to bol v poradí 59. hetrik v kariére (49 za kluby a 10 v reprezentácii), ale iba druhý v drese Manchestru United – predchádzajúci dosiahol v januári 2008 v stretnutí proti Newcastlu pri svojom prvom šesťsezónnom pôsobení na Old Trafforde…