Domov Šport Rozkol medzi tenisovými hviezdami

Rozkol medzi tenisovými hviezdami

0
0

Po tom, čo srbský tenista Novak Djokovič ohlásil založenie novej hráčskej tenisovej asociácie, očakávalo sa, že sa k nemu pripojí väčšina hráčov. Ako sa už však ukázalo, nie všetci s týmto krokom súhlasia. Prekvapivo sa proti kroku svojho kamaráta postavili aj najväčšie hviezdy súčasného tenisu.

Pandémia koronavírusu, ktorá priniesla hlbokú krízu aj do športu, odhalila problémy aj v tenisovom svete. Množstvo tenistov je sklamaných, že ATP nedokázala efektívne vyriešiť problémy, do ktorých sa mnohí slabšie zarábajúci hráči počas krízy dostali.

Väčšia samospráva tenistov

Aktuálna svetová tenisová jednotka Srb Novak Djokovič pôsobil dva roky ako predseda hráčskej rady Asociácie tenisových profesionálov (ATP).

Teraz oznámil, že z tohto postu odstupuje a spoločne s kanadským tenistom Vaskom Pospisilom založia novú organizáciu Professional Tennis Players Association (PTPA), ktorá má ambíciu poskytnúť tenistom väčšiu samosprávu a reálne riešiť ich problémy.

Novú organizáciu PTPA by okrem spolupredsedov Djokoviča a Pospisila mali riadiť až deviati správcovia, pričom všetci by mali byť aktívni hráči.

„Nič nebojkotujeme ani neorganizujeme paralelné podujatia. Samozrejme, rád by som mal po svojom boku Rogera, Rafu a ďalších, ale…Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin14
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VIDEO: Ramos v rekordnom zápase zahodil dve penalty

Dvadsaťpäťkrát bol z bieleho bodu v reprezentačnom drese neomylný a potom prišli dve zahod…