Domov Slovensko Rozkoly v budúcej koalícii

Rozkoly v budúcej koalícii

0
0

V súvislosti s vymieňaním si odkazov cez médiá ohľadne napojenia novej koalície PS/Spolu na iniciatívu Za slušné Slovensko v minulom týždni, predseda strany Progresívne Slovensko (PS) priznal, či si vie predstaviť povolebnú spoluprácu s Igorom Matovičom.

Podľa prvotných vyjadrení Michala Trubana, lídra koalície PS/Spolu, si spoluprácu s predsedom hnutia OĽaNO Igorom Matovičom predstaviť nevie.

Takéto vyjadrenie však znamená vážne naštrbenie možností na vytvorenie vládnej koalície bez Smeru, SNS i Kotlebovej ĽS NS, ako sa súčasná opozícia zastrája.

Možno aj preto Michal Truban hneď na druhý deň svoje vyjadrenia mierne zjemnil. „Moje vyjadrenie o spolupráci s Igorom Matovičom vychádza z môjho presvedčenia, že bude náročné spolupracovať s kýmkoľvek, kto ma útočný štýl politiky.

Útoky na koalíciu PS a Spolu, ktoré od pána Matoviča prichádzajú už dlhú dobu, vrátane konšpirácií o Pente a Za slušné Slovensko, bohužiaľ neukazujú jeho záujem o spoluprácu a konštruktívny dialóg.

Snažíme sa mu preto vysvetliť, že tento starý štýl robenia politiky je skôr prekážkou ako predpokladom dobrej spolupráce,“ vyjadril sa v stanovisku Truban, pričom doplnil, že ak by mohla vzniknúť vláda zmeny a jej súčasťou bude aj Igor Matovič, koalícia PS/Spolu sa bude snažiť o spoluprácu s ním.

Na Trubanove slová reagoval aj Igor Matovič, ktorý lídra PS označil za „samozvaného budúceho premiéra“, ktorý vopred kádruje ľudí na hodných a nehodných byť v „jeho vláde“ – na ľudí slušných a tých ostatných.

„Ak chce pán Truban byť raz lídrom, ktorý prinesie skutočnú zmenu na Slovensku k lepšiemu, mohol by používať menej slov o slušnosti a spolupráci, ale o to viac takých činov. A hlavne menej nemiestnej pýchy a viac pokory,“ vyjadril sa Matovič.

ano, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…