Domov Šport Sagan odštartoval sezónu na Tirreno – Adriatico

Sagan odštartoval sezónu na Tirreno – Adriatico

0
0

Slovenský cyklista Peter Sagan odštartoval minulú stredu sezónu na etapových pretekoch Tirreno – Adriatico. Trojnásobný majster sveta sa predstavil na podujatí po peripetiách s ochorením Covid-19, ktoré ho pripravilo o úvodné belgické klasiky i Strade Bianche.

Tridsaťjedenročný pretekár tímu Bora­-Hansgrohe mal pozitívny test na koronavírus začiatkom februára počas sústredenia na Kanárskych ostrovoch spolu s bratom Jurajom a ďalším Slovákom v drese Bora­-Hansgrohe Erikom Baškom. Po dlhej karanténe sa presunul do Monaka, kde znovu začal s prípravami na štart sezóny.

Po prekonaní ochorenia sa podľa vlastných slov cítil dobre, no pred návratom do plnohodnotného tréningu musel absolvovať ešte niekoľko testov. Vzhľadom na okolnosti bol Sagan opatrný ohľadom svojich šancí na 56. ročníku „pretekov dvoch morí“.

„Počas karantény som stratil dôležité dni a potom som nemohol absolvovať kvalitný tréning. Neabsolvoval som ani vysokohorskú prípravu. Takže neviem, v akej forme budem. No som šťastný, že môžem opäť pretekať a chcem si tieto prvé súťažné dni užiť,“ hovoril ešte pred svojím prvým tohtosezónnym štartom Sagan…Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Chára sa vracia do Islanders: „Kruh sa uzavrel“

Slovenský hokejový obranca Zdeno Chára sa dohodol na ročnom kontrakte s tímom zámorskej NH…