Domov Šport Sagan pri premiére zvíťazil na Okolo Slovenska

Sagan pri premiére zvíťazil na Okolo Slovenska

0
0

Minulý týždeň sa uskutočnili tradičné cyklistické preteky Okolo Slovenska, tentokrát však s kvalitným obsadením. V pelotóne po prvýkrát vo svojej kariére nechýbal trojnásobný majster sveta Peter Sagan. Práve slovenský „tourminátor“ sa teší z celkového víťazstva na domácich pretekoch, hoci k celkovej spokojnosti chýbal etapový triumf.

Preteky Okolo Slovenska odštartovali v stredu 15. septembra prológom v Košiciach, a skončili štvrtou etapou v nedeľu 19. septembra v Trnave. Pretekári celkovo prešli 692,1 km, „navštívili“ 152 miest a obcí, a pozbierali 12 rýchlostných a 15 horských prémií.

Na pretekoch štartovalo 21 tímov, v rámci nich 147 pretekárov, vrátane 22 Slovákov. Najväčšiu pozornosť pútal samozrejme najlepší cyklista spod Tatier poslednej dekády Peter Sagan.

Sagan medzi najlepšími

V úvodnom prológu 65. ročníka medzinárodných pretekov zvíťazil austrálsky cyklista Kaden Groves a dostal sa na čelo celkového poradia. Domáci favorit Peter Sagan z Bora­‑Hansgrohe obsadil v 1,6 kilometrov dlhej časovke v historickom centre Košíc 10. miesto a získal dres pre najlepšieho Slováka.

V prvej 158,4 km dlhej etape so štartom a cieľom v Košiciach už siahal Sagan na etapový vavrín. Ten mu však v hromadnom dojazde vyfúkol Kolumbijčan Alvaro Jose Hodeg. Sagan sa v záverečných metroch zavesil na zadné koleso Hodega, nabral rýchlosť, ale už ho nedokázal zľava obehnúť.

„Bolo tam miesto, akurát som mal vyštartovať viac napravo a nie držať sa za Alvarom, potom som tam zostal trochu zavretý. Nevadí, však zajtra bude ďalšia šanca,“ uviedol trojnásobný majster sveta pre okoloslovenska.com. Najlepší Slovák sa po 1. etape posunul na druhé miesto v celkovom poradí, na vedúceho Kolumbijčana strácal šesť sekúnd…