Domov Šport VIDEO: Sagan sa konečne dočkal. Vyhral etapu na Giro d′Italia

0
0

Slovenský cyklista Peter Sagan stále patrí medzi najlepších pretekárov v profipelotóne, no na víťazstvo v pretekoch čakal poriadne dlho. Jeho čakanie skončilo až v 10. etape Giro d’Italia, a to po neuveriteľných 461 dňoch.

Naposledy sa trojnásobný majster sveta v cestnej cyklistike Peter Sagan tešil z triumfu v pretekoch 10. júla minulého roka, keď vyhral 5. etapu na Tour de France. Odvtedy sa mu lepí smola na päty.

V tejto zvláštnej koronavírusom poznačenej sezóne dokonca neobhájil ani svoje víťazstvo v bodovacej súťaži na Tour de France, a to i napriek tomu, že v každej etape, keď to šlo, patril medzi najlepších pretekárov. Vyťažil však z toho „len“ dve tretie miesta.

Prelomil 15-mesačné čakanie

Víťazstvo mu utekalo pomedzi prsty aj na ďalších pretekoch Grand Tour. Na tohtoročnej Giro d′Italia sa Sagan zúčastňuje vôbec po prvýkrát v jeho kariére.

V druhej, štvrtej a siedmej etape siahal na víťazstvo, avšak napokon skončil druhý. Smolu napokon prelomil v 10.  etape, ktorú vyhral suverénnym spôsobom.

„Vyhral som svojím štýlom. Predvádzal som šou! …