Domov Šport Saganov prvý triumf v sezóne

Saganov prvý triumf v sezóne

0
0

Cyklista Peter Sagan po tom, čo mu začiatok sezóny skomplikoval pozitívny test na koronavírus, má aktuálne za sebou už tretie cyklistické podujatie. Po etapových pretekoch Tirreno­-Adriatico a klasike Milano – San Remo minulý týždeň bicykloval vôbec po prvýkrát v kariére Okolo Katalánska. V šiestej etape si dokonca pripísal prvý triumf tejto sezóny.

Celkovým víťazom pretekov Okolo Katalánska sa stal britský cyklista Adam Yates z Ineosu. Tento tím obsadil celé stupne víťazov, keď na druhom mieste skončil Austrálčan Richie Porte a tretí bol Geraint Thomas z Veľkej Británie.

Slovenský reprezentant Peter Sagan z Bory­-Hansgrohe skončil v celkovej klasifikácii na 126. mieste. V bodovacej súťaži bol tretí s 13 bodmi za De Gendtom a Estebanom Chavezom z Team Bikeexchange, ktorý mal na konte 16 bodov.

Trojnásobný majster sveta išiel na preteky v Katalánsku, aby nabral súťažné kilometre, keďže mu prípravu a začiatok sezóny pokazil koronavírus. Najlepšie Peťovi vyšla šiesta etapa, v ktorej si pripísal prvý triumf sezóny.

Dobrý štart do sezóny

Jazdec stajne Bora­-Hans­grohe zvládol 193,8-kilometrovú trasu z Tarragony do mesta Mataró za 4:23:18 h a v jej závere si postrážil prvé miesto v hromadnom špurte. Sagan si v závere vypracoval výbornú pozíciu, vyštartoval spoza Maxa Kantera a prišiel si po premiérové víťazstvo v sezóne…