Domov Šport Saganova forma na Okolo Flámska nestačila

Saganova forma na Okolo Flámska nestačila

0
0

Slovenský cyklista Peter Sagan sa cez víkend zúčastnil ďalšieho cyklistického podujatia. Klasiku Okolo Flámska v roku 2016 vyhral, no teraz bol od najlepším ďaleko a do cieľa prišiel až na 15. priečke s mankom 2:15 min na víťaza Asgreena.

Víťazom tohtoročnej jarnej klasiky Okolo Flámska sa stal dánsky cyklista Kasper Asgreen z tímu Deceuninck­-QuickStep. V špurte najlepšej dvojice predstihol obhajcu titulu Holanďana Mathieua van der Poela z tímu Alpecin­-Fenix. Tretiu priečku obsadil s odstupom 32 sekúnd Belgičan Greg van Avermaet z AG2R Citroen.

Asgreen si pripísal svoje premiérové víťazstvo na podujatí, pred dvoma rokmi obsadil druhú priečku o 14 sekúnd za Talianom Albertom Bettiolom. Pre Dánsko zaknihoval druhé prvenstvo, v roku 1997 už vo Flámsku triumfoval Rolf Sörensen.

„Cítil som sa dobre, rozhodol som sa, že to nechám až na záverečný šprint. Mathieua som mal pred sebou a dokázal som útok správne načasovať. Obaja sme boli na hranici síl, rozhodli iba detaily. Mám za sebou vynikajúcu klasikársku sezónu, vyhral som už E3 Harelbeke a dostal následne mnoho dobrých rád od Rolfa,“ povedal po pretekoch podľa Cycling News Asgreen.

Potrebuje naďalej pracovať

Slovenský cyklista a víťaz podujatia z roku 2016 Peter Sagan sa nezapojil do boja o prvenstvo. Do cieľa prišiel na 15. priečke s mankom 2:15 min. „Ako sme očakávali, preteky boli mimoriadne ťažké…