Domov Zdravie Septembrový návrat do pracovného kolotoča

Septembrový návrat do pracovného kolotoča

0
0

Obdobie letných dovoleniek a prázdnin je žiaľ za nami. Leto, ktoré ide ruka v ruke s relaxom strieda jeseň a návrat do práce. Ten zväčša býva poriadne bolestivý a stresujúci.

Letné mesiace sú obľúbené najmä u školákov, ktorí si počas nich užívajú zaslúžené dva mesiace oddychu. Počas prázdnin majú voľnejší režim aj dospelí, ktorým počas nich ubudne množstvo starostí.

Nič netrvá večne a posledný letný mesiac august strieda menej obľúbený september. Pre deti to znamená návrat do školských lavíc a pre rodičov zas venovanie sa svojmu školákovi.

Všetky zmeny majú prichádzať postupne, a preto si počas tohto hektického obdobia doprajte trošku času pre seba a najmä pre vaše telo, ktoré rovnako, ako vy trpí, zmenou režimu, ale aj počasia.

Sprísnite stravovacie návyky

Leto je priam stvorené pre letné grilovačky a dovolenky, počas ktorých sa na pravidelnej ani vyváženej strave príliš nedbá. Množstvo zmrzliny, ktorá schladí organizmus a všetkého, čo by sme si za normálnych okolností jednoducho odopreli.

Preto je práve september tým najvhodnejším mesiacom pre návrat do predchádzajúceho stravovacieho režimu. Pokiaľ nepatríte medzi nadšencov zdravej stravy, začnite regulovať aspoň jej pravidelnosť, ktorá bola v júli a v auguste u mnohých podceňovaná.

Chce to čas, kým si na to váš organizmus zvykne a spočiatku budete zrejme škŕkanie v bruchu pociťovať dosť často.

Jesenné depresie odložte na neskôr

V teplých letných mesiacoch len málokto vydrží byť zavretý medzi štyrmi stenami. September už teplotami výrazne zaostáva a mnohí frflú na sychravé počasie.

Viacerí preto zostanú zavretí radšej doma. Treba však myslieť optimisticky a predstaviť si, že nasledujúcich približne päť mesiacov bude počasie len a len horšie.

Preto aspoň začiatok jesene ešte využite pre zábavné aktivity, pri ktorých môžete odísť z domu. Lamentovanie nad zlým počasím si môžete odložiť na neskôr.

Vyberte sa do prírody.

Aj jesenná príroda má svoje čaro

S tým súvisí aj posledná možnosť ísť sa prejsť do prírody, kedy ešte nebudete musieť byť zababušený v páperovej bunde vyzbrojený ťažkým a nepohodlným zimným oblečením.

Hoci už toho času nemáte toľko ako v lete, skúste do prírody vyraziť aspoň cez víkend. Síce listy zo stromov postupne opadávajú, aj to môže mať svoje výhody.

Ak zájdete na kopce, opadané stromy vám odhalia ešte krajší pohľad na našu nádhernú prírodu. Ak nie ste milovníkom dlhých túr, podniknite aspoň jednoduchú a krátku prechádzku, aby ste sa nadýchali čerstvého vzduchu.

Znovuzrodenie pre telo

Hoci vy ste počas dovolenky načerpali nové sily, vaša pleť a vlasy si vôbec neoddýchli. Pleť je poriadne dehydratovaná a slnko dokonale vysušilo aj vaše vlasy.

Vy ste si dovolenku už dopriali a teraz ju skúste dopriať aj im. Pleť v septembri dostatočne hydratujte, prípadne zvoľte návštevu dermatovenerológa, či kozmetického salónu.

Ak ani vaše vlasy nevyzerajú najlepšie, skúste zájsť do kaderníctva, aby vyzerali opäť ako predtým. Pohľad do zrkadla vás zaručene poteší, a to vám môže zlepšiť aj vašu depresívnu septembrovú náladu.

puma, foto: shutterstockNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Zdravie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…