Domov Šport Shiffrinovej zomrel otec, lyžiarka prerušila sezónu

Shiffrinovej zomrel otec, lyžiarka prerušila sezónu

0
0

Najlepšia lyžiarka súčasnosti Mikaela Shiffrinová prežíva najťažšie obdobie v živote. Po tom, čo prišla o milovaného otca, sa rozhodla prerušiť sezónu, pričom dátum jej návratu na svahy je zatiaľ neznámy.

Šesťdesiatpäťročný otec Mikaely Shiffrinovej Jeff prišiel o život v nedeľu tragicky po nehode vo svojom rodinnom dome v meste Edwards v Colorade, keď skonal neskôr v nemocnici v Denveri.

Ešte v ten istý deň sa dcéra Mikaela aj manželka Eileen letecky presunuli z Európy do USA. V nemocnici boli pri ňom manželka, dcéra aj syn Taylor.

Otec bol veľký podporovateľ svojej dcéry v lyžovaní a hoci s ňou nejazdil na preteky tak často ako mama, ktorá je dlhodobo súčasťou jej tímu, nechýbal napríklad v úvode tohto roka na pretekoch v slalome v chorvátskom Záhrebe.

Nečakaná smrť otca Jeffa aktuálnu líderku Svetového pohára hlboko zasiahla. Mikaela Shiffrinová sa po strate otca rozhodla ostať so svojou rodinou doma vo Vaile.

Fenomenálna americká lyžiarka prerušila súťažnú sezónu, pričom zatiaľ nie je známy jej návrat do súťažného kolotoča. Najbližšou zastávkou Svetového pohára žien bude počas tohto víkendu nemecký Garmisch-Partenkirchen, kde bude na programe zjazd a super G.

sam, SITA, foto: internet

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Mračnová dostala cenu Laurel

Európske olympijské výbory (EOV) ocenili čestnú členku Slovenského olympijského a športové…