Domov Šport Sklenárik pri svojom debute najlepší zo Slovákov

Sklenárik pri svojom debute najlepší zo Slovákov

0
0

Uplynulý víkend sa vo švédskom Östersunde rozbehla nová sezóna Svetového pohára v biatlone mužov. Prvé preteky, vytrvalostné na 20 km, ovládol suverénnym spôsobom Nór Sturla Holm Laegreid, rýchlostné na 10 km sa stali korisťou domáceho Sebastiana Samuelssona. V štartovej listine figurovala aj trojica Slovákov.

Vydarený debut

Sobotné vytrvalostné preteky ovládol Laegreid vďaka čistej streľbe časom 51:04,0 minúty. Druhú priečku obsadil so stratou 59,2 sekundy jeho krajan Tarjei Bö.

Tretí skončil Francúz Simon Desthieux (+1:00,6 min). Laegreid predviedol na strelnici fenomenálny výkon, keď sklopil všetkých 20 terčov na štyroch položkách.

Pripísal si ôsmy individuálny úspech na podujatiach SP a celkovo jedenáste pódiové umiestnenie v prestížnom seriáli. Vo švédskom stredisku sa už predtým tešil z triumfu v minulej sezóne, keď 20. marca vyhral stíhacie preteky.

Okrem neho sa všetkých dvadsať terčov podarilo vybieliť zo 116-člennej štartovej listiny už iba trom biatlonistom a všetci sa zmestili do najlepšej desiatky.

Spomedzi troch Slovákov na štarte si najlepšie počínal Tomáš Sklenárik. Ten pri svojom debute v seriáli SP minul iba jediný z 20 terčov, pridal k tomu solídny bežecký výkon a obsadil 55. priečku (+5:23,5 min). Michal Šima bol 96. (+9:20,5), Matej Baloga 107. (+10:35,7).

Slováci výrazne zaostali

V nedeľu boli na programe rýchlostné preteky. 10-kilometrovú trať vo švédskom stredisku zvládol najrýchlejšie domáci pretekár. Samuelsson zdolal po bezchybnej streľbe o 11,8 sekundy Nóra Vetleho Sjastada Christiansena…