Domov Šport Škriniarov Inter víťazom talianskeho Superpohára

Škriniarov Inter víťazom talianskeho Superpohára

0
0

Futbalisti Interu Miláno v zostave so slovenským reprezentantom Milanom Škriniarom sa stali víťazmi talianskeho Superpohára. Úradujúci majstri zdolali na San Sire Juventus Turín 2:1 po predĺžení. O triumfe domácich rozhodol v poslednej minúte extra času čílsky reprezentant Alexis Sanchez.

Inter mal v prvom polčase viac z hry, v 25. minúte však išiel do vedenia Juventus. Po centri Alvara Moratu sa dostal k lopte Weston McKennie a hlavou prekonal Samira Handanoviča.

Domáci odpovedali už o 10 minúte neskôr, keď Lautaro Martinez bezpečne premenil pokutový kop. V druhom polčase gól nepadol a tak sa išlo do predĺženia.

V jeho prvej časti hlavička Alexisa Sancheza mierila tesne nad a všetko nasvedčovalo tomu, že o víťazovi rozhodne rozstrel zo značky 11 m. V 120. minúte sa však po chybe Alexa Sandra dostal k lopte Sanchez a rozhodol o triumfe Interu. Čiľan prišiel na trávnik až v 75. min.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: Šport v roku 2022

V základnej zostave Interu nastúpil v sezóne iba štyrikrát. „Takíto sú veľkí hráči. Čím viac hráme, tým lepšie sa cítime. Bol som ako lev v klietke. Keď ma vypustili, zmenil som sa v beštiu,“ rozplýval sa po stretnutí podľa AFP 33-ročný veterán Sanchez…