Domov Šport Škrtel ukončil kariéru

Škrtel ukončil kariéru

0
0

Záverečný zápas fortunaligovej sezóny bol vo futbalovej Trnave mimoriadne emotívny. V dobrom slova zmysle. S kariérou sa lúčil 104-násobný slovenský reprezentant Martin Škrtel.

Bývalý hráč Zenitu Petrohrad, Liverpoolu, Fenerbahce Istanbul či Basaksehiru odohral symbolických v zápase 37 minút.

Tento číselný údaj ho sprevádzal počas celej kariéry, dokonca oficiálny údaj o diváckej návšteve na jeho poslednom stretnutí hovoril o počte 8 037 prítomných fanúšikov. V závere 37. minúty prišlo vopred dohodnuté striedanie.

Martina Škrtela obkolesili všetci spoluhráči a z tribún sa ozýval aplauz. Hráč opätoval tribúnam potlesk, prešiel popred všetky zaplnené časti hľadiska a nakoniec uličkou, ktorú mu vytvorili jeho spoluhráči spoločne s hráčmi Dunajskej Stredy zišiel z hracej plochy.

Škrtel sa neubránil počas asi štvorminutového úseku, ktorý striedanie zabralo, slzám dojatia. „Nepamätám si z toho nič. Netrénoval som od finále pohára, včera som absolvoval jeden tréning. Trochu som sa obával, ako vydržím fyzicky.

Čas plynul pomaly, až v 35. minúte som si začal uvedomovať, že koniec je blízko. Potom prišli emócie. Samozrejme vás to rozcíti, keď ľudí počujete spievať vaše meno a v takom počte, vidíte všetkých známych, spoluhráčov, rodinu…“ vravel po zápase na stretnutí s novinármi Škrtel.

„Konečne je všetko za mnou, tento týždeň bol emotívne náročný. Všetko sa stupňovalo. Raz ten koniec kariéry musel prísť. Som rád, že na zápas prišlo veľa divákov, vytvorili výbornú atmosféru a že sme za 37 minút nedostali gól a napokon sme zápas vyhrali…Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…