Domov Slovensko Skvelá správa pre cestujúcich autobusmi

Skvelá správa pre cestujúcich autobusmi

0
0

Na trase Banská Štiavnica – Bratislava a späť, bude po dvoch rokoch prázdnych jazdiť pravidelná diaľková linka. Dva roky trvali prázdne politické sľuby, ktoré dalo pani primátorke Banskej Štiavnice Nadežde Babiakovej, súčasné vedenie BBSK. Napokon sa pani primátorka dohodla priamo s vedením SAD Zvolen a pravidelnú autobusovú linku číslo 613 501, na trase Banská Štiavnica – Bratislava – Banská Štiavnica, oficiálne spustili od 9.9.2022.

„Zásluhou pani primátorky Babiakovej a osobného nasadenia mojich kolegov sa nám podarilo obnoviť toto podstatné dopravné spojenie, ktoré bolo zrušené už pred dvomi rokmi.

Banskobystrický samosprávny kraj však nedokázal ani na opakované žiadosti pani primátorky Banskej Štiavnice nájsť riešenie a linku opätovne uviesť do prevádzky,” uviedol predseda predstavenstva SAD Zvolen Adrian Polóny.

Prinesie aj návštevníkov

Linku okamžite využilo už na prvej jazde celkom 18 cestujúcich, čo dopravca hodnotí kladne a verí, že táto linka bude ekonomicky sebestačná.

Zároveň sú všetci iniciá­tori presvedčení, že tento krok prinesie aj zvýšený záujem návštevníkov o historické mesto Banská Štiavnica, čím sa pomôže podpore domáceho cestovného ruchu.

Linka bude spočiatku premávať iba piatky a nedele, aby pokryla záujem študentov a turistov a dopravca mieni pridávať aj osobité spoje napríklad ku koncu decembra, ale aj podľa toho, ako sa bude vyvíjať dopyt po tomto type spojenia.

Rovnako sa cestujúca verejnosť môže tešiť od 18. septembra 2022 aj na autobusové spojenie Krupina – Bratislava – Krupina, ktorá ale bude začínať už v Pliešovciach, aby chytili záujem cestujúcich aj z Veľkého Krtíša a pokryje aj dopyt cestujúcich na trase ďalej z Levíc, Nových Zámkov a pod.

Imrich Kovačič, foto: facebook/SAD Zvolen  Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Slovensko navštívi holandský kráľovský pár

Na pozvanie prezidentky Zuzany Čaputovej pricestuje na oficiálnu návštevu Slovenska holand…