Domov Šport Skvelý úspech mladých biatlonistiek

Skvelý úspech mladých biatlonistiek

0
0

Slovenské biatlonistky robia na majstrovstvách sveta juniorov a kadetov obrovskú radosť. Mladučké pretekárky získali minulý víkend v rakúskom Obertillia dve medaily. Pričinili sa o ne kadetka Ema Kapustová, ktorá získala bronz a juniorka Henrieta Horvátová sa stala dokonca vicemajsterkou sveta.

Zatiaľ, čo slovenské seniorské biatlonové reprezentantky z MS medailu nepriniesli, senzačne ich zastúpujú mladé nasledovníčky.
Kadetský bronz

Mladučká Ema Kapustová v sobotných individuálnych pretekoch kadetiek na 10 km predviedla ako jediná spomedzi 99 pretekárok čistú streľbu a napokon boli v cieli rýchlejšie len dve pretekárky. Za víťazkou Jeanne Richardovou z Francúzska zaostala o 1:03,1 minúty, za striebornou Slovinkou Lenou Repincovou o približne pol minúty.

„Ešte teraz tomu neverím. Som šťastná z toho, že sa mi konečne podarili štyri nuly po dlhých, dlhých pretekoch. Na trati to nebolo to, čo by som chcela, trošku mi tam stuhli nohy, ale lyže išli. Po poslednej stojke som chcela predviesť, že sa zatnem a že to ešte dobehnem v slušnom čase. Snažila som sa rozložiť si tempo, aby som to zvládla, ale v poslednom kole som mala už fakt dosť…