Domov Šport VIDEO: Skvelý Volko halovým majstrom Európy

VIDEO: Skvelý Volko halovým majstrom Európy

0
0

Na minulotýždňových halových majstrovstvách Európy v atletike spravil Slovensku opäť tú najlepšiu reklamu šprintér Ján Volko. Napriek zraneniu nenašiel na 60-metrovej trati premožiteľa a po striebre z roku 2017 v Belehrade sa tentoraz postavil na najvyšší stupienok.

Ján Volko si za posledné dva roky získal od fanúšikov prezývku „slovenský Usain Bolt“.

Svoj talent potvrdil aj na víkendových halových majstrovstvách Európy v Glasgowe, kde triumfoval napriek tomu, že ho v záverečnej časti prípravy na šampionát trápili bolesti ľavého zadného stehenného svalu, ktoré mu neumožnili trénovať naplno a nebolo ani isté, či bude môcť v Glasgowe vôbec štartovať.

Slovenský reprezentant vyhral najskôr časom 6,69 s svoj rozbeh, následne bol najrýchlejší v semifinále (6,61 s), aby svoj čas vo finále ešte o stotinku vylepšil a dokonal senzačný úspech.

Volko vyhral o stotinku sekundy pred Turkom jamajského pôvodu Emrem Barnesom a o dve pred Holanďanom Jorisom van Goolom.

Pozrite si zlatú Volkovu 60-tku:

„Už v Belehrade to pre mňa bolo obrovské prekvapenie, rovnaké je to aj teraz. Musím iba poďakovať všetkým, ktorí ma sem dostali. V prvom rade ďakujem Bohu za talent a že mi vôbec umožnil bežať. Pred finále to nevyzeralo dobre, nemyslel som si, že budem môcť zabehnúť takýto dobrý čas.

Ešte si to všetko neuvedomujem, príde to až neskôr. Je to úžasné. Som veľmi vďačný a šťastný, že sa to podarilo,“ povedal Ján Volko pre RTVS bezprostredne po zisku zlatej medaily.

sam, foto: TASR

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Mračnová dostala cenu Laurel

Európske olympijské výbory (EOV) ocenili čestnú členku Slovenského olympijského a športové…