Domov Slovensko Slávnostnú prísahu zložil rekordný počet nových profesionálnych vojakov, minister ocenil ich rozhodnutie slúžiť vlasti aj v ťažkej bezpečnostnej situácii

Slávnostnú prísahu zložil rekordný počet nových profesionálnych vojakov, minister ocenil ich rozhodnutie slúžiť vlasti aj v ťažkej bezpečnostnej situácii

0
0

Slávnostnou prísahou v priestoroch martinskej Základne výcviku a mobilizačného doplňovania ukončilo sedemtýždňový základný vojenský výcvik 463 čakateľov a kadetov, z toho 84 žien. Ide o najvyšší počet nováčikov skladajúcich prísahu v jeden deň od existencie profesionálnych Ozbrojených síl SR.

Minister Jaroslav Naď sa k absolventom prihovoril s vďakou za odhodlanie slúžiť vlasti aj počas najhoršej bezpečnostnej situácie, akej čelí Európa za takmer 30 rokov.

„Za existencie samostatnej, slobodnej a demokratickej Slovenskej republiky sme neboli svedkami takej veľkej a bezprecedentnej bezpečnostnej hrozby, akú zažívame v týchto chvíľach. Neďaleko za našimi hranicami je vojna – u našich bratov, priateľov, susedov, Slovanov,“ uviedol.

Spoliehame sa na vás

„Vojačky a vojaci, všetci sme na vás hrdí, že ste si vybrali toto povolanie, špeciálne v týchto ťažkých chvíľach. Zároveň ale veríme, že nebudete musieť položiť vaše životy za našu vlasť.

Vieme ale, že sa na vás všetci budeme v prípade potreby pozerať ako na tú poslednú možnosť. My všetci sa na každého jedného z vás spoliehame a ďakujeme,“ zdôraznil minister.

Ďalší výcvik

Po skončení základného výcviku čakatelia nastúpia do ďalších odborných výcvikov podľa svojho zaradenia. Následne po ich absolvovaní nastúpia k príslušným útvarom OS SR na predurčené funkcie.

Kadeti budú pokračovať v dôstojníckom kurze pre absolventov vysokých škôl. Po jeho úspešnom ukončení budú taktiež zaradení do útvarov, kde budú pôsobiť v hodnostnom zbore dôstojníci.

red, mo, foto: facebook/JN  Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…