Domov Komentáre SLOBODA: Záleží mi na slovenskom športe

SLOBODA: Záleží mi na slovenskom športe

0
0

Náladu v každej domácnosti dokáže zlepšiť výborný výkon Petra Sagana, postup slovenských futbalistov či víťazstvá Petry Vlhovej. Dokonca aj nešportovci si pozrú hokejový šampionát v drese našej reprezentácie. Napriek tomu, že na Slovensku máme svetovú špičku v niektorých športoch, vo výdavkoch štátu na šport sme na chvoste krajín EÚ.

Jedným z hlavných motívov, prečo som vstúpil do politiky je, aby sme opäť venovali väčšiu pozornosť športu a začali splácať dlh na obnove a budovaní športovísk. Mojím cieľom je uľahčiť možnosti čerpania peňazí zo štátnej kasy na športové účely. Postupnými krokmi sa mnohé už aj podarilo zlepšiť.

V parlamente sme iniciovali zmenu zákona o fonde na podporu športu. Vďaka tejto zmene je oveľa jednoduchšie čerpať peniaze na opravu a budovanie športovísk. Taktiež sme rozšírili okruh žiadateľov o samosprávne kraje a znížili byrokraciu.

Zákon o športe sme tiež upravili tak, aby spĺňal prísne medzinárodné kritéria v oblasti antidopingu, pretože bez toho by sa naši reprezentanti nemohli zúčastňovať svetových športových podujatí.

Nezabúdam však ani na všetkých, ktorí si radi rekreačne zašportujú a ktorým v dôsledku prísnych protipandemických opatrení bolo obmedzené športovať a trénovať.

Som veľmi nerád, že prísne opatrenia zakazujú otvárať fitnescentrá a plavárne väčšiemu počtu osôb ako 6 ľudí. Z ekonomického hľadiska je neúnosné fungovať v súlade s takýmto obmedzením. Viackrát som apeloval, aby sa tieto obmedzenia prehodnotili.

Aj keď sa to zatiaľ nepodarilo, nestrácam chuť bojovať a nevzdávam sa. V najbližšom období budeme musieť nájsť spôsoby, ako by sme mohli dať možnosť divákom zúčastniť sa zápasov rôznych líg. Verím, že pri zavádzaní opatrení, koronakríza a prípadnom uvoľňovaní bude štát postupovať oveľa predvídateľnejšie a zrozumiteľnejšie.

Záleží mi na tom, aby sa na celom Slovensku dalo športovať a aby každý mal príležitosť a podmienky na svoj rozvoj, aj preto sa spolupodieľam na veľkej reforme zákona o športe, ktorú predstavíme v priebehu budúceho roku.

Radovan Sloboda, poslanec NR SR za stranu SaSNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

ČAPLOVIČ: Mystifikátor

Je tragédiou spoločnosti, ak sa do jej popredia dostane človek s pochybnou minulosťou. Muž…