Domov Šport Slováci na OH s kompletnou medailovou zbierkou

Slováci na OH s kompletnou medailovou zbierkou

0
0

Športovci so slovenským dvojkrížom na hrudi získali v prvom týždni olympijských zápolení tri medaily. V tom druhom pribudol k Rehák Štefečekovej, Grigarovi a Sabbatinimu už len štvorkajak, ktorý však skompletizoval medailovú zbierku našej výpravy na hrách XXXII. olympiády v Tokiu 2020.

K zlatu strelkyne Zuzany Rehák Štefečekovej a striebram vodnoslalomára Jakuba Grigara a golfistu Roryho Sabbatiniho chceli v druhom týždni olympijských hier v japonskom hlavnom meste prispieť aj rýchlostní kanoisti či chodci.

Káštvorka doplnila medailovú zbierku

Ako prví sa o to mohli postarať rýchlostní kanoisti. Ani Petrovi Gellemu v K1 na 1 000 metrov či dvojkajaku v zložení Samuel Baláž, Adam Botek sa to však nepodarilo. Ani jedna z týchto lodí nepostúpila do A­-finále.

Najväčšie šance sa tak dávali našej vlajkovej lodi na 500 metrovej trati. Štvorkajak v zložení Samuel Baláž, Adam Botek, Denis Myšák a Erik Vlček postúpil z rozjázd priamo do semifinále, kde skončil druhý, čo dávalo nádeje na dobré umiestnenie aj vo finále.

Vo finále kráľovskej disciplíny na OH 2020 sa potvrdili papierové predpoklady a už po úvodnej 250-ke bolo jasné, že o zlato si to rozdajú Nemci a Španieli. Slováci potvrdili oprávnenosť medailových ambícií a vďaka skvelému záveru finišovali na bronzovej pozícii.

Káštvorka sa v Tokiu postarala o piaty olympijský kov pre slovenskú rýchlostnú kanoistiku v ére samostatnosti. Na OH 2016 v Riu de Janeiro i na OH 2008 v Pekingu získala slovenská vlajková loď striebro, na OH 2004 v Aténach bola bronzová – vždy na 1 000 m trati. Pri všetkých úspechoch bol Vlček.

„Je to obrovská úľava, tlak a stres bol obrovský. Vedeli sme, že máme na to, aby sme získali bronz. Po štarte sa nám to všetko premietlo, sme šťastní, že sme získali medailu,“ uviedol 39-ročný Vlček. Pre Baláža s Botekom je to prvá olympijská medaila, Myšák bol členom striebornej lode v Riu.

Neúspešná premiéra Makojeva

Z medailovej žatvy to bolo pre naše farby všetko. Lepší výsledok sa čakal od viacerých slovenských športovcov. Zápasník Boris Makojev skončil už v prvom kole…