Domov Šport Slováci po troch výhrach v rade postúpili na MS do štvrťfinále

Slováci po troch výhrach v rade postúpili na MS do štvrťfinále

0
0

Po troch prehrách z prvých štyroch duelov na svetovom šampionáte, nastupoval slovenský hokejový tím do zvyšných troch duelov v skupine s imperatívom vyhrať a nestratiť už ani bod. Aj keď ho čakali už len papierovo slabší súperi, úloha to nebola jednoduchá. Slovenskí hokejisti však ukázali najmä mentálnu vyspelosť a k trom bodom z úvodného duelu na šampionáte pridali ďalších deväť a zaslúžene postúpili medzi osmičku najlepších.

Po troch prehrách v rade proti Nemecku, Kanade a Švajčiarsku museli Slováci v nasledujúcom dueli proti jednému z outsiderov skupiny bodovať naplno.

Utrápený zápas

Slováci sa od úvodu pustili do súpera. Odmenou im bol gól v 13. min, keď predviedol dobré napádanie štvrtý útok. Po aktivite Sýkoru sa puku zmocnil Takáč, prihral pred bránku voľnému Kollárovi a ten okorenil svoj debut na MS gólom.

Z vedenia sa tešili Slováci iba tri minúty, v kazašskej presilovke vyrovnal Paňukov. Kazaši potrestali aj druhé vylúčenia Pospíšila, keď Húsku prekonal bekhendom Ševčenko a zrazu boli Slováci doťahujúcim tímom.

Pre mladého Slováka znamenali dva hlúpe fauly stopku v turnaji. Od druhej tretiny ho nahradil Minárik. A práve ten vybojoval pre slovenské farby v polovici stretnutia päťminútovú presilovku, ktorú dokonale využili.

Najprv tečovanou strelou vyrovnal Fehérváry a potom Krištof vyslal do úniku Lišku, ktorý si položil Šutova a zasunul puk medzi betón a žŕdku – 2:3.

Výborná päťminútovka pokračovala faulom Sagadejeva na prenikajúceho Slafkovského, po ktorom nariadili rozhodcovia trestné strieľanie. Slafkovský zvolil forhendovú kľučku a zvýšil už na 4:2.

V 44. minúte vykresal iskierku nádeje pre Kazachov Orechov, ktorý nahodením od mantinelu zaskočil Húsku – 3:4. I keď sa Kazaši vehementne snažili vyrovnať, Slováci jednogólový náskok už udržali…