Domov Šport Slováci postúpili do štvrťfinále MS po ôsmich rokoch

Slováci postúpili do štvrťfinále MS po ôsmich rokoch

0
0

Slovenskí hokejisti najmä vďaka skvelému úvodu svetového šampionátu postúpili do štvrťfinále (prvýkrát od roku 2013), keď v základnej skupine A obsadili 4. miesto. Po troch úvodných výhrach boli dôležitými naše tri body proti Dánom a prehra Švédov s Rusmi.

Vrátili nás na zem

Po fantastickom vstupe do svetového šampionátu, keď naši hokejisti vyhrali všetky tri zápasy, ich čakala prekážka v podobe Švajčiarov. Tí len deň predtým dostali výprask od Švédov 7:0, ktorý ich však, ako sa ukázalo, nakopol.

Zápas výrazne ovplyvnil tvrdý zákrok Pospíšila hneď na začiatku duelu, po ktorom Slovák putoval pod sprchy a jeho spoluhráči museli zvládnuť nerovný stav najbližších päť minút. Začiatok dlhého oslabenia sme zvládli skvele, dokonca sme mohli skórovať. Boli to však Švajčiari, ktorí otvorili skóre.

Po zvyšok prvej tretiny sa hral vyrovnaný hokej s miernou prevahou Slovákov. Po pár sekundách druhej tretiny, opäť počas oslabenia, Hudáček ťahal puk zo svojej brány druhýkrát. Ako sa ukázalo, druhý gól švajčiarsku mašinu nakopol a po zvyšok zápasu bol na ľade prakticky len jeden tím.

Pri švajčiarskej kanonáde zaznamenal slovenský čestný zásah len Krištof. V polovici tretej tretiny dostal rovnaký trest ako Pospíšil, tentoraz za opľutie súpera, aj Rosandič, a v následnej 5-minútovej presilovke upravili Švajčiari na konečných 8:1. Slováci tak po prvý raz okúsili na tohtoročnom šampionáte chuť prehry.

„Máme za sebou ťažkú prehru, ktorá sa ťažko trávi. V prvej tretine sme hrali solídny hokej, prestrieľali sme Švajčiarov. Päťminútové oslabenie nás dostalo dole, už sme potom neboli ten tím ako dovtedy,“ povedal po zápase asistent trénera Ján Pardavý.

„Napriek tomu, že sme v prvej tretine hrali v päťminútovom oslabení, mali sme sľubnú šancu na gól. Hrali sme odvážne, hráči boli plní entuziazmu.

Napokon sme inkasovali po našej šanci. Potom súper pridal druhý a tretí gól. Naša hra nebola dobrá, stagnovali sme, prestali sme korčuľovať, nerobili sme na súpera žiaden tlak. Toto nie je ten prejav, akým sa chceme prezentovať,“ skritizoval svojich hráčov vôbec po prvý raz na turnaji tréner Ramsay.

„Taký dobrý začiatok nečakal nikto, preto sme asi sme potrebovali túto facku, aby sme …