Domov Šport Slováci skončili na MS ôsmi

Slováci skončili na MS ôsmi

0
0

Slovenskí hokejisti prehrali vo štvrťfinálovom zápase MS s Fínskom 2:4. V Tampere viedli 2:0, domáci favorit však zápas otočil a postúpil medzi štvorku najlepších. Pre Slovákov sa turnaj skončil v rovnakej fáze ako vlani.

Slováci mali proti favoritovi ideálny štart do zápasu, keď gólmi Adama Sýkoru a Pavla Regendu viedli v 16. minúte 2:0. Marko Anttila však gólmi v závere prvej a na začiatku druhej tretiny vyrovnal na 2:2. Rozhodujúci gól strelil v 45. minúte Sakari Manninen.

Štvrtý gól Fínov pridal v poslednej sekunde počas hry Slovákov bez brankára Saku Mäenalanen. Slováci tak neukončili už vyše 18 rokov trvajúcu sériu bez víťazstva nad Fínskom na vrcholných podujatiach.

„Ukázali sme, že vieme hrať hokej. Ale urobili sme pár chýba a na to Fíni čakali. Vedia z toho dať z gól a opäť to ukázali. Potrestali nás, ale my sme sa ich nezľakli.

Získali sme si rešpekt, hrali sme vyrovnanú partiu,“ zhodnotil po zápase Pavol Regenda, ktorého vyhlásili za najlepšieho hráča Slovenska v zápase. Slovenskí tím obsadil na šampionáte ôsme miesto.

Tím budúcnosti

Slováci siahali na veľký výsledok, a to mali na MS vo Fínsku najmladší káder vo svojej histórii, ale taktiež na šampionáte. „Je to tím budúcnosti. Všetci odviedli skvelú prácu, pre reprezentáciu sme našli vhodné mená. Všetci títo hráči majú pred sebou skvelú budúcnosť, ale musia jej veriť.

To platí aj pre realizačný tím, ktorý bol skvelý a musím každému jednému poďakovať,“ uviedol po konci šampionátu tréner národného tímu Craig Ramsay. 71-ročnému Kanaďanovi končí po tejto sezóne zmluva, pričom zatiaľ nie je jasné, či bude pri národnom tíme pokračovať. …Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…