Domov Šport Slováci v generálke pred MS víťazne

Slováci v generálke pred MS víťazne

0
0

V poslednej fáze prípravy na svetový hokejový šampionát vo Fínsku, čakali na našich reprezentantov dva zápasy v rámci domáceho Kaufland Cupu 2022. Vo štvrtkovom zápase prehrali s Nórmi 4:5 po samostatných nájazdoch, v generálke na MS zvíťazili s reprezentáciou Francúzska 2:0, čím si zaistili víťazstvo na domácom turnaji.

Slováci sa na turnaji v Žiline už mohli spoliehať aj na ďalšie posily v kádri. Tými najzvučnejšími menami boli najlepší Slovák v zámorskej NHL Tomáš Tatar či najproduktívnejší hráč februárového olympijského turnaja Juraj Slafkovský.

Dvojgólové manko nás nezlomilo, nájazdy áno

V otváracom dueli turnaja začali Slováci aktívne, pričom donútili nórskeho brankára k viacerým zákrokom. Puk za jeho chrbát napokon zapadol v 11.minúte z hokejky Lišku. V závere 1. tretiny však Nóri využili chybu v slovenskej obrane a Röymark vyrovnal.

Podobný scenár mala aj druhá tretina, avšak tentokrát sa v nej prví presadili Nóri. V 29. minúte poslal strelu od modrej čiary smerom na bránku Johannesen, puk tesne pred Rybárom tečoval Čerešňák a dezorientovaný Rybár už nemal šancu zasiahnuť.

V 37. minúte mieril dobre Sýkora, keď poslal puk do ľavého horného rohu a do kabín sa išlo opäť za nerozhodného stavu. Po troch minútach tretieho dejstva hrali Slováci po druhý raz v zápase v početnej výhode, ale gól padol paradoxne na opačnej strane.

Slovenskí hokejisti zostali zaskočení a po nórskom presilovkovom góle mali zrazu dvojgólové manko. O 65 sekúnd však prišla odpoveď, keď sa individuálnou akciou blysol Pospíšil. Slovákov tento gól nabudil, „zahryzli“ sa do súpera a vyrovnanie viselo na vlásku.

Prišlo vďaka Kollárovi, ktorý poslal duel do predĺženia. V ňom gól nepadol a na rad prišli samostatné nájazdy. V nich slovenskí strelci mlčali, na druhej strane sa presadili dvaja Nóri, ktorí tak rozhodli o víťazovi prvého duelu.

„Bolo dobré, že nás nepoložil gól na 2:4 a podarilo sa nám vyrovnať. Ale bol to ťažký zápas v búrlivom prostredí, boli ťažké podmienky, keďže bolo teplo. Na to sa však nevyhovárame. Nóri lepšie vychádzali z pásma, my sme mali dobrú rýchlosť a dobrý forček…