Domov Šport Slováci vstúpili do MS deviatimi bodmi

Slováci vstúpili do MS deviatimi bodmi

0
0

Slovenskí hokejisti vstúpili do majstrovstiev sveta fantasticky. Z troch neľahkých duelov vyťažili plný počet bodov. Minulý piatok najskôr nastúpili v lotyšskej Rige proti Bielorusku, o dva dni na to ich čakal duel s Veľkou Britániou a už o deň neskôr najťažšia dovtedajšia prekážka, v podobe Rusov.

Vynikajúca prvá tretina šampionátu

Ako to už na veľkých turnajoch býva, prvý krok býva veľmi dôležitý, ale aj veľmi ťažký. Slovenskí hokejisti však vstúpili do zápasu s Bieloruskom ako uragán a už po 12 minútach viedli 3:0.

Skóre otvoril už v 4. minúte svojím premiérovým gólom v národnom drese Kristián Pospíšil, ktorý zakončil stretnutie s dvoma presnými zásahmi, rovnako ako Peter Cehlárik. Ďalší gól pridal Marek Hrivík. Po treťom góle sa slovenský gólostroj mierne zastavil a po euforickom začiatku sme pustili Bielorusov do zápasu.

Prvé varovanie prišlo v polovici zápasu ešte za stavu 3:0, gól Bielorusov však arbitri neuznali pre postavenie hráča v bránkovisku. Neskôr sme im dali aj presilovku o dvoch hráčov. Keď Hrivík zvýšil na 4:0, zdalo sa, že sme odpor súpera zlomili.

Bielorusi sa však dvomi rýchlymi gólmi vrátili do zápasu a za stavu 4:2 mali dokonca možnosť trestného strieľania, kedy nás, nie prvýkrát v zápase, podržal brankár Konrád. V závere to ešte skúsili Bielorusi bez brankára, čo využil Cehlárik.

Hoci slovenskí hokejisti nepodali vo svojom otváracom zápase na MS konštantný výkon počas celých 60 minút, tréner Craig Ramsay bol po zápase spokojný. Vyzdvihol…Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…