Domov Ekonomika Slovákom chýba more a príroda

Slovákom chýba more a príroda

0
0

Slovákom počas pandémie koronavírusu, keď platia rôzne zákazy a obmedzenia v cestovaní, najviac chýba more a okolitá príroda. Tvrdí to 58 percent oslovených ľudí v prieskume spoločnosti Kiwi.com, ktorý sa zameriaval na to, ako pandémia COVID-19 zmenila cestovanie.

Pre viac ako 40 percent respondentov prieskumu zameraného na cestovné obmedzenia je nemožné nájsť náhradu za zážitky sprostredkované práve cestovaním.

Na absenciu poznávania nových exotických miest sa posťažovalo 30 percent Slovákov. Najmenej chýba ľuďom ochutnávanie cudzokrajnej kuchyne.

Slováci zrejme aj preto tento rok objednávali letenky hlavne do prímorských európskych destinácií, ktoré súčasne plnili požiadavky na bezpečnosť.

„Podľa našich údajov ľudia rezervovali lety hlavne do Talianska, Grécka a Španielska,“ hovorí Eliška Dočkalová, riaditeľka zákazníckej skúsenosti v Kiwi.com. Nie všetkým sa však tento rok podarilo vycestovať do zahraničia.

Väčšina Slovákov strávila pre pandémiu tohtoročnú dovolenku doma. Osem z desiatich Slovákov cestovalo po Slovensku, z toho tretinu tvoria ľudia, ktorí tak učinili pre obmedzené možnosti vycestovať za hranice.

Miesto cestovania knihy a filmy

Polovica ľudí si podľa výsledkov prieskumu našla vlastnú alternatívu pre cestovanie, vrátane čítania obľúbených knižiek či sledovania filmov, virtuálnych návštev populárnych destinácií, prípravy zahraničných pokrmov alebo štúdia nových jazykov.

Slováci už teraz plánujú svoje budúce cesty, ktoré by mali byť ešte odvážnejšie. Viac ako 50 percent z nich chce navštíviť destinácie, kde ešte neboli, a zažiť niečo nové. Iba štvrtina z opýtaných sa pravdepodobne vydá do svojej obľúbenej destinácie, ktorú už poznajú.

red, SITA, foto: shutterstockNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Ekonomika

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Pápež v SR: Svätý Otec Slovensko vychválil a zacitoval aj Mor ho!

Pápež František priletel v nedeľu popoludní na štvordňovú pastoračnú návštevu Slovenskej r…