Domov Šport Slovákom tesne ušiel finálový turnaj Davis Cupu

Slovákom tesne ušiel finálový turnaj Davis Cupu

0
0

Slovenskí tenisti po tretí raz za sebou skončili pred bránami finálového turnaja Davisovho pohára. Na harde v bratislavskom NTC boli blízko k zisku skalpu favorizovaného Talianska, no nevyužili vedenie 2:1 po štvorhre a neodplatili súperom prehru z roku 2009 z antuky v sardínskom Cagliari.

Na úvodný zápas kvalifikačného duelu o postup na finálový turnaj Davisovho pohára nastúpil Norbert Gombos proti jednotke talianskeho tímu Jannikovi Sinnerovi.

Hoci na kurte vôbec nebolo vidieť, že oboch hráčov delí v rebríčku ATP 99 miest, slovenský tenista po trojsetovom boji prehral 4:6, 6:4 a 4:6.

O vyrovnanie sa postaral Filip Horanský, ktorý musel zaskočiť za slovenskú jednotku, na koronavírus pozitívne testovaného Alexa Molčana. Horanský, ktorému aktuálne patrí 200. miesto v rebríčku ATP dokonale zaskočil 21. hráča sveta – Lorenza Sonega.

Okrem toho, že získal jeden z najcennejších skalpov v kariére, víťazstvom 7:6 a 6:3 vyrovnal stav kvalifikačného duelu na 1:1.

V sobotu sa Slovensko proti favoritovi dokonca ujalo vedenia. Filip Polášek potvrdil pozíciu jedného z najlepších deblistov súčasnosti a spoločne s Igorom Zelenayom zdolali pár Simone Bolelli, Jannik Sinner 6:3, 1:6, 7:6 (3).

V tomto momente nám na postup na záverečný turnaj Davisovho pohára stačilo získať jeden bod, čo však proti tímu, akým je Taliansko, nie je vôbec ľahká úloha. Na prekvapenie predošlého dňa si tentokrát dali Taliani pozor.

Jannik Sinner zdolal Filipa Horanského 7:5, 6:4 a o všetkom tak rozhodovala záverečná dvojhra. Do tej nastúpil proti Gombosovi Lorenzo Musetti…

Slovenský reprezentant priblížil v prvom sete naše farby k veľkému víťazstvu. Tajbrejk prvého setu však vzal Gombosovi príliš veľa síl a v nasledujúcich dvoch setoch ťahal za kratší koniec.

Tento tím má budúcnosť

Slovenského kapitána Tibora Tótha mrzelo, že jeho zverencom tesne ušiel postup na finálový turnaj. „Odohrali sme proti Talianom rovnocennú partiu, chýbalo málo.