Domov Šport Slovan dostal licenciu, extraligu začne derby v Košiciach

Slovan dostal licenciu, extraligu začne derby v Košiciach

0
0

Minulý týždeň rozhodoval Výkonný výbor Slovenského zväzu ľadového hokeja (VV SZĽH) o udelení extraligových licencií pre nadchádzajúcu sezónu. Najväčší otáznik visel nad bratislavským Slovanom, ktorý sa po finančných problémoch rozhodol vrátiť z KHL do slovenskej ligy.

Všetkým 13 žiadateľom o extraligovú licenciu napokon VV SZĽH vyhovel. HC Slovan Bratislava sa tak po siedmich rokoch strávených v nadnárodnej KHL vracia na slovenskú extraligovú mapu.

„Všetkým žiadateľom sme vyhoveli. Každý klub splnil potrebné podmienky pre zisk licencie, a tak sme im ich udelili.

Ligová rada nám odporučila, aby sme schválili udelenie licencií pre všetky tímy, takže sme to rešpektovali,“ povedal člen výkonného výboru Ľudovít Jurínyi.

Sezónu otvorí derby

Otvárací zápas novej sezóny obstarajú práve hokejisti Slovana, ktorí zavítajú 12. septembra do košickej Steel Areny, teda presne na miesto, kde sa s extraligou pred siedmimi rokmi rozlúčili.

Medzi 13 tímami najvyššej slovenskej hokejovej súťaže opäť nebudú chýbať dva maďarské tímy DVTK Jegesmedvék Miškovec a MAC Budapešť, naopak po niekoľkých rokoch si s elitou nebude merať sily slovenská 20-tka.

Už dnes je jasné, že záchranárske práce nehrozia nikomu, liga sa totiž od novej sezóny bude rozširovať, a tak v tomto ročníku nevypadne nik.

Foto: SITA/Jozef Jakubèo

Nespokojnosť s rozlosovaním

Rozlosovanie nového ročníka sa nevyhlo kritike. Nespokojný je majster z Banskej Bystrice, ktorý nezačne nový ročník na domácom ľade, ako je zvykom, ale pocestuje do Popradu.

Spoločne so Zvolenčanmi tiež kritizujú to, že podľa vylosovania budú oba celky zo susedných miest hrať v rovnakých dňoch doma i vonku, a teda fanúšikovia, ktorí by chceli vidieť oba stredoslovenské tímy, majú smolu.

Tým by podľa dotknutých klubov mohli prísť aj značné zisky zo vstupného. Rozpis zápasov by sa však už podľa Jurínyiho meniť nemal.

ano, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Vlhová nemá v slalome konkurenciu

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová zaznamenala skvelý vstup do nového roka. V prestížnom slal…