Domov Šport Slovan má za sebou najhoršiu sezónu v KHL

Slovan má za sebou najhoršiu sezónu v KHL

0
0

Bratislavský Slovan ukončil svoje tohtosezónne účinkovanie v KHL. „Chvalabohu,“ vydýchli si mnohí hokejoví fanúšikovia na Slovensku. Práve skončená základná časť v podaní slovenského zástupcu sa nedá označiť inak ako veľké TRÁPENIE.

Slovan Bratislava zaznamenal jednoznačne najhoršiu sezónu v KHL od sezóny 2012/13, kedy do tejto súťaže vstúpil. Počas siedmich sezón sa „belasí“ len dva razy prebojovali do play‑off, avšak ešte nikdy nezískali taký nízky počet bodov, ako práve v tejto sezóne.

V 62 zápasoch pozbieral Slovan len 33 bodov za 15 víťazstiev a 47 porážok, pričom sa z troch bodov tešil len 10-krát. Tento úbohý výkon sa nepodarilo podliezť žiadnemu inému tímu v súťaži a Slovan tak suverénne „svieti“ na poslednom mieste tabuľky.

Tím z nášho hlavného mesta zaznamenal v tejto sezóne aj viacero ďalších negatívnych momentov. Pamätnými ostanú vysoké prehry s CSKA Moskva (0:9) a SKA Petrohrad (0:7) v zápasoch, ktoré Slovan v rámci propagácie KHL World Games 2018 odohral vo Viedni.

Belasí pokorili aj negatívny rekord v návšteve na štadióne Ondreja Nepelu (4 403 divákov) a dokonca ani raz nevypredali arénu, hoci boli roky, kedy to bolo pravidlom.

Priemerná návšteva tejto sezóny je o 1 158 divákov nižšia ako tá v minulom ročníku. Okrem toho prišiel Slovan aj o svoje fanúšikovské jadro, ktoré vyhlásilo bojkot kvôli nespokojnosti s vedením klubu.

O trofej trio Slovákov

Slovensko však predsa len bude mať zastúpenie v play‑off KHL. A to až trojnásobné.

O Gagarinov pohár majú stále ešte možnosť zabojovať brankár Spartaka Moskva Július Hudáček, ktorého však hneď v prvom vyraďovacom kole čaká SKA Petrohrad, obranca Dinama Moskva Michal Čajkovský bude čeliť Jokeritu Helsinki a útočník Martin Bakoš z HK Soči, ktorá si zmeria sily s Lokomotivom Jaroslavľ.

ano, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…