Domov Šport Slovan nestačil na Pireus a zahrá si skupinu EKL

Slovan nestačil na Pireus a zahrá si skupinu EKL

0
0

Futbalisti Slovana Bratislava sa neprebojovali do skupinovej fázy Európskej ligy, keď bol v play off nad ich sily grécky majster Olympiakos Pireus. Po slabšom výkone u súpera si však doma kvalitným výkonom udobrili fanúšikov. Po nezdare v dvojzápase si Slovan zahrá skupinu Európskej konferenčenje ligy.

V prvom dueli na gréckej pôde toho slovenský majster veľa neukázal a prehral 0:3. V odvete však podal solídny výkon a so súperom zvučného mena uhral na Tehelnom poli remízu. Ako prví sa tešili z gólu Gréci, keď v 33. minúte Youssef El Arabi prekonal Chovana, to už hral Slovan bez vylúčeného Vernona De Marca.

„Belasím“ sa napriek tomu podarilo vyrovnať v 42. minúte zásluhou Ezekiela Hentyho. Po prestávke hostia pridali druhý gól po presnej strele Henryho Onyekurua, konečné slovo mal domáci Andre Green. Výkon svojich hráčov tentokrát ocenil aj inak väčšinou kritizujúci tréner Vladimír Weiss st.

„Tento zápas nás stál obrovské množstvo síl. Z takejto hry však musíte mať dobrý pocit a hlavu hore. Málokedy chválim, no tentoraz som hráčov pochválil a poďakoval, že som hrdý, čo v tomto zápase urobili pre klub. Bolo tam aj veľa kvality, nielen bojovnosti. Všetci hrali výborne, nerád by som niekoho vyzdvihoval…