Domov Šport Slovan pred vypredaným štadiónom pokoril Spartak

Slovan pred vypredaným štadiónom pokoril Spartak

0
0

Otvárací nedeľňajší duel na novom Národnom futbalovom štadióne na Tehelnom poli zvládli lepšie hráči bratislavského Slovana. V celkovo 143. ligovom derby proti „Bílim Andelom“ zaznamenali „belasí“ víťazstvo 2:0 a v ročníku zostávajú naďalej neporazení. Dvoma gólmi sa v stretnutí blysol Slovinec Andraž Šporar.

Samotnému šlágru predchádzal bohatý úvodný program. Otváraciu ceremóniu poctila svojou prítomnosťou aj klubová legenda, bývalý gólman Alexander Vencel st.

Držiteľ zlatej medaily z ME 1976 spoločne s viceprezidentom Ivanom Kmotríkom ml. symbolicky odovzdal kľúč od Tehelného poľa 5-ročnému fanúšikovi „belasých“.

Súčasťou programu bolo aj vystúpenie skupiny Tublatanka či bizarná laserová šou. Do zápasu vstúpil lepšie favorizovaný Slovan. Domáci mali častejšie loptu na kopačkách, no cez pozornú defenzívu súpera sa v úvode nedostali do väčšej šance.

Bledomodré tribúny sa mohli po prvýkrát rozradostiť v 20. minúte, kedy sa po efektnej akcii ocitol v obrovskej príležitosti Ljubičič. Jeho pokus však zlikvidoval brankár hostí Rusov.

Pokrstiť vypredaný štadión prvým gólom sa tak domácim podarilo až v 50. minúte. Nikým nebránený Šporar po prihrávke Mohu otvoril strelecký účet.

Na svoj prvý úspech nadviazal po pol hodine hry, keď ho brilantnou prihrávkou medzi dvoma obrancami našiel Moha. Bezzubá ofenzíva hostí už nedokázala skorigovať výsledok stretnutia, a tak si Slovan naďalej drží 14-bodový náskok na čele tabuľky.

Padol rekord v návštevnosti

Na mimoriadne úspešnú premiéru zverencov Martina Ševelu v novom domácom stánku sa prišlo pozrieť dovedna 22 500 fanúšikov.

Ide tak o prekonanie doterajšieho rekordu, ktorým sa mohol pýšiť duel medzi Slovanom a Trnavou zo sezóny 1996/97. Derby zápas spred viac než 20-tich rokov vtedy videlo 22 354 priaznivcov.