Domov Šport Slovan si musí na majstrovské oslavy ešte počkať

Slovan si musí na majstrovské oslavy ešte počkať

0
0

Minulý víkend sa na slovenské trávniky vrátil ligový futbal. Fortuna liga sa po viac ako dvojmesačnej prestávke spôsobenej pandémiou koronavírusu síce dohrá, ale nie s plnou porciou zápasov. Škrtnutie polovice z nadstavbových pôvodne plánovaných zápasov spôsobilo, že sa Slovan Bratislava mohol už v nedeľu radovať z ďalšieho titulu.

Vďaka výraznému náskoku na čele ligovej tabuľky mal bratislavský Slovan na dosah majstrovské oslavy už po prvom „pokoronakrízovom” zápase. Musel však zvládnuť duel s Ružomberkom a zároveň dúfať, že Žilina nezaboduje proti Trnave.

Svoju časť podmienky belasí splnili, keď o ich tesnom triumfe 1:0 rozhodol až v závere zápasu Medved. Žilina si však teoretické šance na titul ešte ponechala, keď v domácom prostredí nepripustila stratu bodov a zdolala trnavský Spartak 2:1.

V skupine o titul ukázali najväčší hlad po futbale Dunajskostredčania, ktorí vyprevadili Michalovce s debaklom 5:0. V skupine o udržanie naďalej zaostávajú Nitrania a hráči Pohronia.

Ani jedni nenašli počas prestávky recept na úspech a naďalej pokračujú v slabých výkonoch. Pohronie si odnieslo štyri kúsky zo zápasu s Trenčínom a Nitra nestačila na Zlaté Moravce, hoci sa v 12. minúte ujala vedenia po góle Šefčíka.

Jediný zápas, kde sa body delili bol súboj tabuľkových susedov Senice so Sereďou. Po remíze 1:1 ostali oba celky v bezpečnej vzdialenosti od konca tabuľky, no zároveň ďaleko od vyšších poschodí, ktoré okupujú Trenčín a Zlaté Moravce.