Domov Šport Slovan v tabuľke poskočil

Slovan v tabuľke poskočil

0
0

Katastrofálny úvod sezóny KHL má za sebou náš jediný zástupca v tejto súťaži. Slovan Bratislava prehral 12 z prvých 15 zápasov a pohyboval sa beznádejne na  chvoste tabuľky. Zlom nastal v druhom októbrovom týždni, kedy zaznamenali belasí víťaznú sériu, ktorá ich vrátila do boja o play‑off.

Väčšinou bez získaného bodu opúšťali Slovanisti ľad po skončení zápasov v úvode sezóny. Výhry prichádzali len sporadicky až prišla päťzápasová októbrová víťazná séria.

Slovan opäť v boji o play‑off

Tá začala v Novosibirsku, kde Slovan zvíťazil 2:1 po predĺžení. Nasledovali dvojbodové výhry v Omsku a doma proti Kunlunu, aby sa Slovan konečne dočkal plných bodových zápisov v domácich dueloch proti Vladivostoku, kedy dokonca otočili výrazne nepriaznivý stav 0:2 aj 1:3 a aj proti Chabarovsku.

„Je pre nás dôležité, že sme natiahli víťaznú sériu, ale vlastne sme len vyrovnali to, keď sme päťkrát po sebe neuspeli. Teraz nás čakajú ťažší súperi v rámci dvojzápasu na klziskách súperov, kde potrebujeme takisto uspieť,“ hovoril po piatom víťaznom zápase tréner Bratislavčanov Vladimír Országh.

Na tomto čísle sa víťazná séria belasých však zastavila. Spartak Moskva aj HC Soči vrátili Slovanistov späť do reality, keď ich zdolali 4:1, resp. 4:2, avšak pohľad na tabuľku je už predsa len priaznivejší. Slovan sa odlepil z dna a dokonca má pred najhoršími tímami súťaže niekoľkobodový náskok.

Vrátia sa belasým fanúšikovia?

Zlepšené výsledky i výkony by mohli naštartovať aj divákov. Slabé výkony z úvodu súťaže totiž odradili mnohých fanúšikov a tých najskalnejších bolo len toľko, že Slovan vytvoril už v úvode sezóny aj jeden negatívny rekord, keď zápas proti Čerepovcu videlo len 5 162 divákov.

Napriek tomu, že návštevnosť v posledných dueloch stúpla, počty medzi 6 až 7 tisíc divákov predsa len nie sú to, na čo bol bratislavský celok zvyknutý. Víťazná séria by tak teda mohla dopomôcť aj tomu, aby sa „belasí fanúšikovia“ vrátili na tribúny.

max, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…