Domov Šport Slovan zvládol odvetu skvele, v play‑off ho čaká PAOK

Slovan zvládol odvetu skvele, v play‑off ho čaká PAOK

0
0

Futbalisti bratislavského Slovana zvládli odvetu 3. predkola Európskej ligy v Írsku proti Dundalku skvele a na ceste do skupinovej fázy druhej najprestížnejšej futbalovej súťaže na starom kontinente majú už len jednu prekážku.

O víťazstve v prvom zápase s írskym Dundalkom rozhodol gól zo samotného záveru duelu a najtesnejší náskok 1:0 nedával bratislavskému Slovanu istotu postupu do ďalšej fázy.

Zvládnutý odvetný zápas

Prvý polčas v írskej odvete zvládli zverenci dočasného lodivoda Jána Kozáka ml. na výbornú, keď sa v 12. minúte presadil Ratao a v 33. Čavrič. Do prestávky toho belasí domácim veľa nedovolili, a tak išli do šatne s pohodlným náskokom.

V druhom polčase vrhli domáci všetko do útoku a ich snaha bola korunovaná v 70. minúte, keď prekonal mladého brankára hostí Duffy. Už v 74. minúte sa Dundalku naskytla skvelá možnosť na vyrovnanie.

Hobanov penaltový pokus však skvelý Dominik Greif zneškodnil. Domáci sa nevzdávali, no ich snahy zakaždým stroskotali na pozornej belasej obrane.

V nadstavenom čase ešte pridal poistku Daniel a tak si Slovan pripísal siedme víťazstvo v rade pod trénerom Kozákom. „Chlapci bojovali jeden za druhého.

Dali do hry srdce a odovzdali zo seba všetko. Samozrejme, stále máme rezervy, čo bolo vidno, ale toto je cesta, ako môžeme byť úspešní. Myslím si, že keď sa ešte zlepšíme fyzicky, tak budeme po zisku lopty ešte presvedčivejší a nebezpečnejší,“ povedal spokojný kouč Slovana.

Ján Kozák ml. je zatiaľ stopercentný.

Súper zvučného mena

Belasí sa o skupinovú fázu tohto ročníka Európskej ligy pobijú s v záverečnom predkole so solúnskym PAOK, ktorého farby háji aj slovenský reprezentant Miroslav Stoch.

Jeho tím nestačil v 3. predkole Ligy majstrov na minuloročného semifinalistu milionárskej súťaže Ajax Amsterdam. Prvý zápas sa odohrá v Bratislave vo štvrtok 22. augusta o 21:00 a kouč Slovana Ján Kozák ml. si okrem víťazstva praje aj vypredané Tehelné pole.

Obžalovali Ivana Kmotríka ml.

Po zlom úvode sezóny, ktorý si vyžiadal koniec trénera Martina Ševelu na lavičke Slovana, sa bratislavským funkcionárom podarilo naštartovať tím k víťazstvám.

Po tomto čiastkovom úspechu však musí jeden z hlavných funkcionárov Slovana Ivan Kmotrík ml. teraz riešiť iné nepríjemnosti.

Polícia totiž podala návrh na jeho obžalobu z úmyselného prečinu prejavu sympatie k hnutiu smerujúcemu k potlačeniu základných práv a slobôd.

Toho sa mal Kmotrík ml. dopustiť ešte 1. mája 2018, keď po víťaznom finálovom zápase Slovnaft Cupu proti Ružomberku na štadióne Antona Malatinského v Trnave hajloval, čo zachytili aj televízne kamery.