Domov Šport Slovan zvyšuje náskok na čele súťaže

Slovan zvyšuje náskok na čele súťaže

0
0

Futbalový Slovan potvrdil postavenie lídra fortunaligovej tabuľky, keď v 21. kole zvíťazil v Nitre. Vďaka tomu, že jeho prenasledovatelia si vo vzájomnom dueli body delili, bratislavský klub má na čele tabuľky už 10-bodový náskok.

Šlágrom 21. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže bol duel druhého s tretím. Žilina na svojom trávniku privítala Dunajskú Stredu, ktorá sa ujala vedenia v 17. minúte.

V rozmedzí 50. – 58. minúty však domáci šošoni otočili skóre, no hosťom sa podarilo v 73. minúte vyrovnať. Nerozhodný stav vydržal už do konca, a tak sa body pod Dubňom delili.

Jednobodové zápisy svojich prenasledovateľov využil na zvýšenie náskoku na čele tabuľky Slovan, ktorý zvíťazil v Nitre najtesnejším rozdielom.

Prvé jarné víťazstvo zaznamenal trnavský Spartak, ktorý porazil Zlaté Moravce 2:1, keď musel otáčať a o svojom triumfe rozhodol až v nadstavenom čase.

Tretiu remízu v troch jarných kolách si pripísali Ružomberčania, ktorý doma zachraňovali aspoň bod v závere zápasu proti Michalovciam. Radosť z výhry na jar ešte nepoznajú ani hráči na chvoste tabuľky.

Nováčik zo Žiaru tentoraz na vlastnom trávniku remizoval so Senicou. Keďže však Nitra prehrala, bodovo sa na ňu hráči Pohronia dotiahli. Ani jeden z dvoch posledných tímov ešte na jar neskóroval.