Domov Šport Slovenské tenistky po dráme postúpili na záverečný turnaj

Slovenské tenistky po dráme postúpili na záverečný turnaj

0
0

Záverečný turnaj Pohára federácie, na ktorom bude bojovať 16 krajín o pohár pre najlepší ženský tenisový kolektív, sa uskutoční už v apríli a veľkú šancu zahrať si na ňom mali aj naše hráčky. Stačilo v domácom prostredí zdolať Veľkú Britániu, čo sa napokon ukázalo ako nie najjednoduchší cieľ.

Slovenské tenistky boli v súboji o postup na záverečný turnaj FED Cupu favoritkami. Pred domácim publikom oň v aréne NTC bojovali proti Veľkej Británii, ktorá do Bratislavy nepricestovala so žiadnym veľkým menom.

Slovenky potiahla Schmiedlová

Papierové predpoklady začala napĺňať Anna Karolína Schmiedlová, ktorá si ako slovenská dvojka poradila s britskou jednotkou Heather Watsonovou v dvoch setoch 6:3 a 6:2.

Nasledoval zápas našej jednotky Viktórie Kužmovej s Harriet Dartovou, ktorej sa podarilo využiť menšiu indisponovanosť našej tenistky, ktorá sa posledné dni trápila s chrípkou, a uchmatla jej hneď prvý set.

Kužmová hnaná domácim publikom však pozbierala všetky sily a zápas otočila. Víťazstvom 6:7, 6:3 a 7:5 zabezpečila Slovenkám po prvom dni vedenie 2:0. Na druhý deň tak stačilo získať už len bod.

Bohužiaľ vyšťavená Kužmová nebola schopná nastúpiť na zápas jednotiek, a tak ju v ňom nahradila Rebecca Šramková, ktorá však veľa vody proti Watsonovej nenamútila, keď v prvom sete dostala dokonca kanára.

Ešte šťastie, že Slovenky mali k dispozícii cez víkend solídne hrajúcu Annu Karolínu Schmiedlovú, ktorá nenechala nič na náhodu a v zápase s Dartovou získala pre Slovensko potrebný tretí bod.

Slovenské tenistky sa tak kvalifikovali na záverečný turnaj Pohára federácie, na ktorom sa predstaví dovedna 16 tímov. Turnaj sa bude hrať 14. – 19. apríla v maďarskej Budapešti.