Domov Šport Slovenskí atléti veľa vody nenamútili

Slovenskí atléti veľa vody nenamútili

0
0

Slovenskí reprezentanti nezaznamenali na minulotýždňových majstrovstvách Európy v atletike v Berlíne výraznejšie úspechy. Okrem Mateja Tótha, ktorý sa stal vicemajstrom Európy, nik ďalší zo svojho tieňa výraznejšie nevystúpil.

Najlepší výkon z našich športovcov podal jednoznačne Matej Tóth, ktorý bral hneď v úvode šampionátu v chôdzi na 5O kilometrov striebro. Na rovnakej trati prišiel aj veľmi solídny výkon Márie Katerinky Czákovej, ktorá sa umiestnila na skvelom 6. mieste.

Chodec Miroslav Úradník skončil na 20-kilometrovej trati dvadsiaty druhý. Najlepší slovenský vytrvalec Tibor Sahajda, ktorý sa na európskom šampionáte predstavil premiérovo, maratónsku trať v uliciach Berlína nedokončil.

Po skvelom úvode šampionátu sme verili, že ďalšiu medailu by z jednej zo svojich disciplín mohol pridať šprintér Ján Volko. V stovke aj dvestovke však na svoje sklamanie skončil už v semifinále.

Ďalší naši šprintéri sa nedostali ani do semifinále. Trénerov však potešilo aspoň naše ženské kvarteto, ktoré sa prebojovalo do finále na 4×400 metrov. V ňom však bežkyne Emma Zapletalová, Iveta Putalová, Daniela Ledecká a Alexandra Bezeková nedokázali predbehnúť nikoho a zapísali si ôsme miesto v súťaži.

So svojím výkonom nebol spokojný kladivár Marcel Lomnický, ktorého výkon 72,74 metrov stačil len na 11. priečku, hoci ambície boli rozhodne vyššie. Smutná ostala aj naša najskúsenejšia atlétka Martina Hrašnová, ktorej výkon v hode kladivom stačil len na 18. priečku, čo bolo od postupu do finále veľmi ďaleko.

Slovenský výkon roka zabehol na štyristovke cez prekážky Martin Kučera, čo však na postup do finále nestačilo. Prekážkarka Daniela Ledecká vytvorila na 400-metrovej trati slovenský rekord do 23 rokov, na postup z rozbehov to nestačilo.

Emma Zapletalová skončila ešte o dve priečky nižšie. Z rozbehov nepostúpila ani mladučká Gabriela Gajanová na osemstovke. Sedembojárka Lucia Vadlejch bola na 12. pozícii, keď však prišla diskvalifikácia na osemstovke, kvôli údajnému šliapnutiu na čiaru.

Lucia tak skončila na 22. priečke. Posledným želiezkom v Berlíne bol trojskokan Tomáš Veszelka, ktorý sa prebojoval medzi osmičku najlepších. To bolo jeho maximum, avšak zároveň aj najlepší výsledok doterajšej kariéry.

Trojskokan Veszelka.

max, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Mračnová dostala cenu Laurel

Európske olympijské výbory (EOV) ocenili čestnú členku Slovenského olympijského a športové…