Domov Šport Slovenskí biatlonisti bojovali na európskom šampionáte

Slovenskí biatlonisti bojovali na európskom šampionáte

0
0

Bieloruské stredisko Minsk-Raubič bolo dejiskom tohtoročných Majstrovstiev Európy v biatlone. Keďže má Slovensko v tomto športe hneď niekoľko reprezentantov, fanúšikovia s napätím sledovali ich výkony.

Od 26. februára do 1. marca bojovali v Bielorusku o medaily biatlonisti z celej Európy. Nechýbali medzi nimi ani slovenskí reprezentanti. Medzi ženami bola najväčšou nádejou Terézia Poliaková, keďže ani jedna spomedzi sestier Fialkových sa pretekov zúčastniť nemohli.

Ďalšími Slovenkami v hre boli Veronika Machyniaková, Aneta Smerčiaková a Henrieta Horvátová. Medzi mužmi sa predstavili slovenskí reprezentanti v zložení Martin Otčenáš, Tomáš Hasilla, Šimon Bartko, Michal Šima a Matej Baloga.

V prvý deň šampionátu boli na programe superšprinty mužov a žien. Z kvalifikácie sa podarilo postúpiť len Michalovi Šimovi, ktorý vo finále obsadil konečné 19. miesto.

Ďalší deň si medzi sebou zmerali sily miešané štvorice v štafete. Tá slovenská napokon obsadila 16. miesto, pričom preteky nedokončila.

V sobotnom šprinte  mužov spomedzi Slovákov najlepší výkon predviedol Michal Šima, ktorý sa so stratou 59,3 sekundy za víťazom Matvejom Jelisejevom umiestnil na peknom 13. mieste.

Po jednej chybe na strelnici sa na 21. mieste umiestnil Šimon Bartko so stratou 1:16,3 minúty za Rusom. Martin Otčenáš napokon v tejto disciplíne obsadil 35. miesto.

Medzi ženami sa v šprinte najviac darilo Terézii Poliakovej, ktorá napriek čistej streľbe stratila na víťazku Elisabeth Höbergovú 1:57,7 minúty, čím obsadila 29. miesto.

Šampionát uzatvorili stíhacie preteky mužov a žien. Najlepšie umiestnenie spomedzi Slovákov zaznamenal Martin Otčenáš, ktorý skončil na 31. mieste.

Jedinou Slovenkou na štarte v stíhačkách bola Terézia Poliaková, ktorú ale po dvoch streleckých chybách stiahli z trate.