Domov Šport Slovenskí futbalisti postúpili na ME

Slovenskí futbalisti postúpili na ME

0
0

Slovenská futbalová reprezentácia sa druhýkrát v ére samostatnosti predstaví na majstrovstvách Európy. Slováci totiž uspeli vo finálovom stretnutí baráže o postup na Euro, ktoré sa pôvodne malo konať v júni a júli 2020, no pandémia koronavírusu spôsobila jeho odklad o jeden rok.

V severoírskom Belfaste zverenci trénera Štefana Tarkoviča zdolali domáci výber 2:1 po predĺžení, keď po prvom polčase viedli 1:0 a po deväťdesiatich minútach bol stav nerozhodný 1:1. Všetky tri góly v stretnutí padli z kopačiek slovenských futbalistov.

Ďuriš rozhodol v predĺžení

Skóre stretnutia v 17. minúte otvoril slovenský stredopoliar Juraj Kucka, ktorý využil nedorozumie domácich obrancov v rozohrávke a popri brankárovi Peacockovi­‑Farrellovi skóroval. V prvom polčas sa žiadna ďalšia väčšia šanca nevyskytla.

Do druhého dejstva vstúpili domáci futbalisti mimoriadne ofenzívne, no vyrovnať sa im nepodarilo a s pribúdajúcim časom sa hosťom darilo eliminovať ich ofenzívne snahy.

Po sérii striedaní sa domáci výber nadýchol k záverečnému náporu a na radosť tisícky divákov sa reprezentácii Severného Írska podarilo vyrovnať. McNair potiahol loptu po pravej strane a vnikol do šestnástky, snažil sa ju poslať na niektorého zo spoluhráčov, no za chrbát brankára Rodáka ju napokon poslal slovenský obranca Škriniar.

Domáci mohli dokonca aj vyhrať, no Slovákov po strele striedajúceho Laffertyho zachránila žrď. Duel tak dospel do predĺženia.

V jeho prvej časti sa toho veľa neudialo, obaja súperi sa dostali do jednej vážnejšej šance, avšak bez gólovej koncovky. V druhej extra pätnásťminútovke padol druhý gól do domácej siete.

Po nenápadnom nakopnutí lopty smerom dopredu sa tá odrazil k striedajúcemu Ďurišovi, ktorý vnikol do pokutového územia a strelou k bližšej žrdi priblížil Slovákov k účasti na ME. …