Domov Šport Slovenskí volejbalisti v Zlatej európskej lige bez bodu

Slovenskí volejbalisti v Zlatej európskej lige bez bodu

0
0

Na prelome mája a júna odohrali slovenskí volejbaloví reprezentanti 4 zápasy v rámci Zlatej európskej ligy (ZEL). V skupine A si v konkurencii s Tureckom a Portugalskom pripísali len jeden bod a obsadili nepostupovú tretiu priečku.

Súboje v základnej skupine otvorili Slováci májovými zápasmi na palubovkách súperov. Proti favorizovanému Turecku nemali zverenci trénera Mareka Kardoša žiadne šance a podľahli mu hladko 0:3 (-15,-20,-20). Veľmi podobný duel odohrali aj v Portugalsku 0:3 (-18, -22, -18).

V odvetách v Poprade podali Slováci lepšie výkony. Proti Portugalcom si pripísali aj prvý bod do tabuľky, napokon však o kúsok za súperom zaostali a podľahli mu 2:3 (-23, 23, -23, 20, -14). Turkom sa im set nepodarilo ukoristiť, i keď k tomu boli blízko.

Na domácej palubovke v Poprade siahali proti favoritovi na zisk tretieho setu, ale v ňom nezužitkovali nádejný náskok 23:20 a napokon prehrali na 26.

„Tretí set sme mali určite vyhrať. Vyhrávali sme dokonca 23:20 a namiesto razantného úderu sme zvolili ulievku, čo nie je mužské. Turci mali navyše na sieti nízkeho nahrávača…