Domov Slovensko Slovensko navštívi holandský kráľovský pár

Slovensko navštívi holandský kráľovský pár

0
0

Na pozvanie prezidentky Zuzany Čaputovej pricestuje na oficiálnu návštevu Slovenska holandský kráľ Viliam Alexander a kráľovná Maxima. Návšteva sa uskutoční v dňoch 7. až 9. marca 2023. TASR o tom informoval prezidentkin hovorca Martin Strižinec.

„Veľmi si vážim, že holandský kráľ Viliam Alexander a kráľovná Maxima prijali moje pozvanie a budeme ich môcť na jar 7. až 9. marca 2023 privítať na Slovensku.

Prvýkrát od roku 2010 tu budeme mať návštevu úradujúceho kráľovského páru, čo je ďalšie potvrdenie výborných vzťahov medzi našimi krajinami, ktoré spájajú spoločné hodnoty a spolupráca v rôznych oblastiach.

Marcová návšteva bude príležitosťou naše vzájomné vzťahy ešte viac prehĺbiť v témach ako sú otázky právneho štátu a ochrany klímy, vrátane prechodu na obehové hospodárstvo alebo podpory inklúzie a rozmanitosti v spoločnosti,“ skonštatovala prezidentka.

Ako pripomenul hovorca, Slovensko a Holandsko spájajú spoločné hodnoty a priority, bilaterálna spolupráca, ako aj partnerstvo v rámci Európskej únie a NATO.

Hlavnými témami kráľovskej návštevy budú otázky právneho štátu a ochrany klímy vrátane prechodu na obehové hospodárstvo, ako aj podpora inklúzie a rozmanitosti v spoločnosti.

 red, TASR, foto: FB Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…