Domov Šport Slovensko zbiera medaily v pomerne novom športe

Slovensko zbiera medaily v pomerne novom športe

0
0

Reprezentanti Slovenska vo footgolfe získali pre Slovensko na 3. majstrovstvách Európy EURO FOOTGOLF 2021 v maďarskom Büku 2 medaily. O jednu sa postarali muži v súťaži tímov a druhú pridala v súťaži žien Rebeka Režná.

Slováci v dramatickom zápase o 3. miesto zdolali Holandsko 3:2 a obhájili bronz z predchádzajúceho šampionátu. V mužskej kategórii si slovenskí footgolfisti pripísali tretiu medailu, zakaždým bronzovú: Na 2. MS 2016 v Argentíne získal v jednotlivcoch bronz Ján Kozák ml., na 2. ME a 3. ME mužský tím. Ján Kozák je tak jediným slovenským foogolfistom, ktorý má bronz z MS aj ME.

„Vážim si to, teším sa, že sme získali medailu v takej silnej konkurencii a potvrdili sme našu kvalitu v takomto športe, akým je FootGolf. Verím, že FootGolf bude na Slovensku napredovať a posunieme ho na vyššiu úroveň. Rovnako som presvedčený, že na ďalších majstrovstvách sveta alebo Európy budeme lepší a posunieme Slovensko ešte vyššie,“ uviedol Kozák.

V kategórii žien získala historicky 1. medailu – podobne ako muži bronz za 3. miesto – Rebeka Režná. V seniorskej kategórii bol najlepším Slovákom Igor Šimončič na 4. mieste.