Domov Slovensko SMER nového ministra financií ešte nenašiel

SMER nového ministra financií ešte nenašiel

0
0

Peter Kažimír mal stoličku ministra financií vymeniť za stoličku guvernéra Národnej banky Slovenska (NBS) od 1. marca. Jeho nástup do novej funkcie sa však odkladá.

Šéf rezortu financií si už dlhodobo brúsi zuby na lukratívnu pozíciu guvernéra NBS. Dnes už ním mal byť, avšak požiadal prezidenta o odloženie jeho vymenovania, ktorý mu vyšiel v ústrety.

„O neskorší nástup som požiadal pána prezidenta z viacerých dôvodov. Chcem si vytvoriť odstup a po 12 intenzívnych rokoch vo verejných financiách chcem čas do nástupu využiť na prípravu na novú pozíciu a výzvy s tým spojené,“ ozrejmil svoje kroky Peter Kažimír.

V kuloároch sa však hovorí, že za odložením Kažimírovho odchodu z vlády je najmä to, že sa v Smere nevedia dohodnúť na jeho nástupcovi.

Ďalším dôvodom by malo byť aj to, že Kažimír ešte pripraví štátny rozpočet na budúci rok, čo sa však nepáči koaličnej SNS, ktorá vyzýva premiéra Petra Pellegriniho, aby čo najskôr navrhol meno nového ministra.

„Politická dohoda znela, že Peter Kažimír sa nebude priamo zúčastňovať zostavovania štátneho rozpočtu na rok 2020. SNS to vníma ako porušenie koaličnej dohody,” znie stanovisko národniarov.

Bude ďalej rozdávať?

Zotrvávanie Kažimíra na stoličke ministra financií však môže mať aj ďalší rozmer. A to ten, že odklad odchodu šéfa verejných zdrojov mu dáva stále možnosť finančne podporovať „našich ľudí“. Podobne ako to urobil nedávno.

Ako sme vás informovali, vláda v decembri minulého roka na návrh Kažimíra odklepla 10-miliónovú dotáciu spoločnosti GA Drilling, ktorá patrí podnikateľovi so štátom a šéfovi strany Progresívne Slovensko Ivanovi Štefunkovi, ktorá okrem iného financuje aj kampaň prezidentskej kandidátky Zuzany Čaputovej.

Predmetný článok si môžete prečítať tu: Zvláštna Kažimírova podpora na poslednú chvíľu

ano, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…