Domov Slovensko SMER prezradil meno nového šéfa verejných financií

SMER prezradil meno nového šéfa verejných financií

0
0

Aktuálny minister financií ešte vo februári oznámil, že má záujem zastávať post guvernéra Národnej banky Slovenska (NBS). Prezident Andrej Kiska ho na tento post už aj vymenoval, a tak sa hľadá nový minister.

Od 1. júna začne Peter Kažimír vykonávať funkciu guvernéra NBS, na ktorej nahradí Jozefa Makúcha. Verejné financie teda budú mať nového šéfa.

Pellegrini dočasným šéfom

Rezort financií nateraz dočasne povedie predseda vlády Peter Pellegrini, ktorý o tom informoval minulý týždeň vo štvrtok. Uviedol, že v priebehu tohto týždňa, pravdepodobne vo štvrtok, by mal podať Peter Kažimír demisiu.

„Otvorene vyhlasujem, že ja vo štvrtok poďakujem ministrovi Kažimírovi a dočasne prevezmem riadenie rezortu financií, pokiaľ sa nevyriešia všetky otázky balíčkov, zásahov a keď toto všetko bude vyriešené, potom odovzdám rezort novému ministrovi,“ vyhlásil predseda vlády Peter Pellegrini.

Poznáme meno Kažimírovho nástupcu

Medzičasom sa verejnosť dozvedela aj meno nového šéfa rezortu financií. Tým by sa mal stať poslanec SMERu-SD Ladislav Kamenický.

Okrem jeho mena sa už dlhšie skloňovalo aj meno bývalého šéfa Finančnej správy SR Františka Imreczeho, ktorý bol údajne neprijateľný pre premiéra, keďže z Finančnej správy odišiel pre kauzu úniku ciel produktov dovážaných z Ázie do EÚ.

Ako médiá informovali Kamenický má byť kompromisom medzi Ficom a Pellegrinim.

Fico Pellegriniho schladil

Hoci Pellegrini suverénne vyhlásil, že post ministra financií zvládne zastávať i z pozície premiéra, predseda Smeru ho uzemnil, že to ešte nie je celkom isté.

„Buď teda postavíme nového ministra financií alebo na nejaký čas bude túto funkciu zastávať premiér. O tomto bude rokovať predsedníctvo na budúci týždeň.

Stále je táto otázka otvorená,“ reagoval Robert Fico na Pellegriniho suverénne slová. Aj táto nejednoznačnosť vyjadrení má potvrdzovať konflikt medzi súčasným a bývalým predsedom vlády.

Denis Ruščák, ano, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…